Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Kepez Zabıta ekipleri bayram denetimlerini sıklaştırdı
14 Ağustos 2012, Salı - 05:18Kepez Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi, ilçe genelinde faaliyet gösteren gıda imalatı ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
Kepez Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede tatlı üretimi yapan işletmeler başta olmak üzere, gıda üretim yerlerini aralıksız denetliyor.
Ramazan Bayramı öncesi ilçede ekmek, unlu mamüller ve tatlı üreten işletmeler; üretim ve hijyen koşulları, kullanılan malzemelerin nitelikleri ve uygunluk dereceleri ile çalışanların sağlık portörleri gibi konularda denetleniyor.
Kontroller sırasında eksikleri olduğu tespit edilen işletmelere yazılı uyarıda bulunan zabıta ekipleri, hijyen konusunda gerekli titizliği göstermeyen işyerlerine de göz açtırmıyor. Tatlı üretimi yapan işyerlerinin yanı sıra ekmek fırınlarını da denetleyen Kepez Belediyesi Zabıta ekipleri, hassas tartıda ekmeğin gramajını ölçerek, halkı yanıltmaya yönelik davranışlarında önüne geçiyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ramazan Bayramı öncesi zabıta ekiplerinin özellikle tatlı ve pasta üretimi yapan işletmelerde denetimlerini arttırdığını belirterek, halkın sağlığı için bu denetimlerin daha da sıklaştırılacağını söyledi. Tütüncü, Bayram öncesi tatlı, şeker ve pasta gibi üretim yapan imalathanelerde yoğunluk olmaktadır. Hemşerilerimizin aldığı ürünlerin daha sağlıklı ve hijyen koşullarda üretilmesini istiyoruz. Gıda denetimi konusundaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz.Bu amaçla da zabıta ve sağlık ekiplerimiz, gıda üretimi yapan işletmeleri; üretim koşulları, kullandıkları malzemeler ve aletler, üretim yerlerinin hijyen şartlara uygunluğu ve çalışanların sağlık portörlerinin olup olmadığı gibi konularda denetliyor. dedi.
Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı süresince de Kepezlilerin sağlığını ve huzurunu korumak amacıyla denetimlerini 24 saat sürdürecek.
Vatandaşlar bayram süresince şikayetlerini ve isteklerini 310 58 58 nolu telefona iletebilecekler.