Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Tütüncü yaşlı çiftin yüzünü güldürdü
7 Ağustos 2012, Salı - 18:04Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yakınlarının ilgilenmediği ve kötü koşullarda yaşam mücadelesi veren yaşlı çifte sahip çıktı.
Başkan Hakan Tütüncü, evlat sevgisi ve ilgisine hasret kalan Halil İbrahim Akın (100) ve eşi Fatma Akını (98) Ahatlı Mahallesi 3147 Sokaktaki gecekondularında ziyaret ederek, yalnızlıklarını paylaştı.
Tütüncü, yakınları tarafından ilgilenilmeyen ve kaderlerine terk edilen yaşlı çiftle sohbet edip, isteklerini dinledi. Yaşam koşulları iyi olmayan bir gecekonduda hayata tutunmaya çalışan asırlık çınarların, ilgisizlikten yakınması üzerine Başkan Tütüncü, Beni de bir evladınız olarak görmenizi arzu ediyorum. Maddi ihtiyaçlar karşılanır. Önemli olan sizlerin sağlığınız ve mutluluğunuzdur. Sizlerin bundan sonraki yaşamınızı mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde sürdürmeniz için elimizden geleni yapacağız. Her türlü ihtiyacınızı karşılayacağız. diye konuştu.
Hastanede tedavileri yaptırıldı
Kepez Belediyesinin 65 yaş üstü yaşlılara yönelik Evde Bakım projesi kapsamında, Akın çiftinin hastanede tedavilerini yaptırdıklarını belirten Tütüncü, bu sağlık hizmetinin periyodik olarak devam edeceğini söyledi. Başkan Hakan Tütüncü, Halil İbrahim Akın ve Fatma Akının, yaşamlarını, maddi imkânları daha iyi olan bir evde sürdürmeleri için de gereken yardımı yapacaklarını ifade etti.
Rahmet ve bereket ayı Ramazanda, gönüllerin birbirine daha da yaklaştığına, yardımların arttığına işaret eden Tütüncü, şöyle devam etti: Maddi durumu iyi olanları, bu yardım ve rahmet ayında kapısının çalınmasını bekleyenlerin kapılarını çalmaya; evlat hasretiyle yanan gönüllere su olmaya davet ediyorum. Dünya malı dünyada kalır. Önemli olan gönüllerde hoş bir seda bırakabilmektir.
Ziyaretten dolayı mutlu olan Akın çifti de Çok hayırlı bir evlatmışsın. Seni doğuran anadan, seni yetiştiren babadan Allah razı olsun. Her gün sana hayır duada bulunuyoruz. Sen bizim yüzümüzü güldürdün, Allah da senin yüzünü güldürsün. ifadesini kullandı.