Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Yeşil Sanayiye tapu müjdesi
3 Ağustos 2012, Cuma - 18:05Kepez Belediyesi, sınırları içerisindeki sanayi sitelerinin temel belediyecilikle ilgili hizmetlerini karşılarken, mülkiyet problemlerini de çözüme kavuşturuyor. Başkan Hakan Tütüncü döneminde daha önce Akdeniz Sanayi Sitesinin tapulu 86 dönüm arazi üzerindeki gecekonduların tahliyesi ve İnşaat Malzemecileri Sitesinin de işyerlerinin ruhsatlarının olmaması problemleri çözülmüştü. Şimdi de Yeşil Antalya Sanayi Sitesinde tek parsel imar düzenlemesinden dolayı iş yerlerinin yaşadığı ferdi tapu derdine çözüm bulundu.
Tek parselin, sitedeki işyerlerine göre birden çok parçaya ayrılarak tapu kütüğüne tescil edilmesi amacıyla ifraz (ayırma) işlemi yapıldı. Bu işlemin de Kepez Belediyesi Encümeninde onaylanmasıyla birlikte, işyerlerinin şahsi tapularını almalarının önü açılmış oldu.
Başkan Hakan Tütüncü de Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi ile birlikte samimi bir gayret ortaya koyarak, 20 yıldır yaşanan tapu problemini çözdüklerini söyledi. Tapuların, işyerlerine hayırlı olmasını dileyen Tütüncü, göreve geldiği günden itibaren sınırları içerisindeki sanayi sitelerinin, hem temel belediyecilik hizmetleriyle hem de mülkiyetle ilgili müzminleşen sorunlarını bir, bir ortadan kaldırdıklarını belirtti.
Tütüncü, İnşaat Malzemecileri Sitesindeki işyerlerinin ruhsat sorunu uzun yıllar çözülememişti. Seçim döneminde o sitemizin esnafı bizden ruhsat istemişti. Şimdi işyerlerinin neredeyse tamamı ruhsatlarını aldı. Akdeniz Sanayi Sitesinin tapulu 86 dönüm arazisi üzerindeki 300 yakın gecekondunun tahliyesini çözdük. Şimdi de Yeşil Antalya Sanayi Sitesindeki işyerlerinin tapu problemini, kooperatifimizle el ele vererek, diyalog halinde çözdük.
Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Tetikoğlu da probleminin çözümü için gösterdiği samimi gayretten dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür etti.Tetikoğlu, önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri bir törenle iş yerlerine tapularını vereceklerini sözlerine ekledi.