Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Antalya ilk olimpik yüzme havuzuna kavuşuyor
26 Temmuz 2012, Perşembe - 20:08İçerisinde Antalyanın ilk 1000 seyirci kapasiteli kapalı tam olimpik yüzme havuzunun olduğu Kepezpark Varsak Projesinin temeli, 30 Temmuz Pazartesi günü atılıyor.
Kepez Belediyesi; Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, 3 bin kişilik Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosunun ardından Antalyaya bir kalıcı eser daha armağan ediyor. Yapım ihalesinin yasal sürecinin tamamlanması ve ihaleyi kazanan firma ile yer teslimi sözleşmesinin imzalanmasının ardından, Kepezpark Varsak Projesinin inşaat süreci başlıyor.
Proje ile birlikte Antalya, yıllardır özlemini çektiği kapalı tam olimpik yüzme havuzuna kavuşuyor. Yüzme havuzu ile birlikte spor tesislerinin, eğlence merkezlerinin yer aldığı devasa projenin temeli, 30 Temmuz Pazartesi günü saat 19.00da eski Varsak Stadının olduğu alanda düzenlenecek olan törenle atılıyor. Antalyaya, Kepeze sosyal ve ekonomik hareketlilik getirecek olan proje, Süleyman Demirel Bulvarında yıkımı gerçekleştirilen Varsak Stadının bulunduğu ve imar planında spor alanı olan 46 dönümlük arazi üzerine yapılıyor.
İftar yemeği ile inşaat süreci başlıyor
Projenin yapım ihalesini, Nisan ayı içerisinde gerçekleştirdiklerini anımsatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, projenin büyüklüğü ve itirazlar nedeniyle ihalenin kesinleşme sürecinin uzadığını anımsattı. Tütüncü, Kamu İhale Kurumu (KİK)na yapılan itirazlar neticelendi ve ihale ilgili yasal süreç tamamlandı. 30 Temmuz Pazartesi günü, iftar yemeğinin de yer aldığı törenle bu dev projenin temelini atacağız. Antalyamıza, güzel bir eser daha kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm Antalyalı, Kepezli hemşehrilerimizi de mutluluğumuzu paylaşmaya, iftar yemeğimize davet ediyorum.
Antalyaya kapalı tam olimpik yüzme havuzu hediyesi
Kepez Belediyesinin, Kepezpark Varsak Projesi ile Antalyaya ilk kapalı tam olimpik yüzme havuzunu hediye edeceğini dile getiren Tütüncü, sözlerini şöyle tamamladı: Kapalı tam olimpik yüzme havuzu ve diğer tesisleriyle birlikte Antalyaya güzel bir yaşam merkezi kazandırmak istiyoruz. Bu proje hem Varsakın, Kepezin havasını değiştirecek, hem de Antalyaya güzel bir hediye olacak. Kazmayı vurduğumuz günden itibaren de 1 yıl içerisinde tesisin yapımını tamamlayacağız. Yaklaşık 20 milyon TL bütçesi olan bu yatırımı da belediyenin imkânlarıyla inşa edeceğiz.
Projede neler var?
Yaklaşık 1000 seyirci kapasiteli kapalı tam olimpik yüzme havuzu, Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun olarak, 2,5 metre derinliğinde, 10 kulvarlı 25x50 metre boyutlarında (1250m2) olacak. Ulusal ve uluslararası şampiyonaların düzenlenebileceği şekilde projelendiren tesiste, 250 m2 ısınma havuzu da yer alıyor. 5 bin m2 alana inşa edilecek olan yüzme havuzunda; ayrıca bay ve bayan ayrı olmak üzere 16 duş, 22 lavabo, soyunma odaları, dinlenme alanı, kafeterya ve idari ofisler de bulunuyor.
25x45 metre boyutlarında açık yüzme havuzunun da olacağı projede, FIFA standartlarına uygun 500 kişilik açık tribünleri ve soyunma odaları olan 45x25 metre boyutlarında 2 adet sentetik çim futbol sahası ile FIBA kurallarına uygun 2 adet basketbol sahası hizmet verecek. Projede; gençlik merkezi, sosyal tesis, 4 adet cep sinema salonu, otopark ve bisiklet yolu, 1500 metre uzunluğunda yürüyüş, yapay bir göl, ortam canlandırmalarının olduğu 5000 bin m2 masal parkı ve ada kafe bulunuyor.
Projenin yapılacağı alandaki Varsak Stadı, resmi kurumların verdiği çürük raporu doğrultusunda yıkılmıştı.