Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Kepezde hizmet gezisi turu devam ediyor
22 Temmuz 2012, Pazar - 20:23Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede üç yılda hayata geçirilen yatırımları, düzenlediği hizmet gezisi ile bu kez Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve BAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandıra tanıttı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, düzenlediği hizmet gezileriyle konuklarına ilçede üç yılda hayata geçirilen yatırımları tanıtmaya devam ediyor. Başkan Tütüncünün bu kez düzenlediği hizmet gezisinin konukları, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve BAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır oldu.
Gezide, ilçede üç yıl içinde yaptıkları hizmetleri anlatan Başkan Hakan Tütüncü, DSİ kanalı peyzaj çalışması, Gazi Bulvarı çevre düzenlemesi, Akdeniz Sanayi Sitesi 75. Yıl Caddesini güzelleştirme çalışmaları, Masa Dağı seyir terası, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu hakkında konuklarına yerinde bilgiler verdi.
2012 de hedef 100 bin ton asfalt
Son üç yıl içinde yapılan yatırımları anlatan Başkan Tütüncü, bu süre içinde 60 mahalle ve 7 köyde 277 bin metre yeni yol , 217 bin metre sıcak asfalt ve 366 bin metre de sathi kaplama asfalt yaptıklarını söyledi. İlçede üç yıl içinde toplam 159 bin metrekareye yakın kaldırım taşı döşediklerini dile getiren Başkan Tütüncü, 2012 de 100 bin ton asfalt çalışması yapmayı planladıklarını ifade etti.
Her mahalleye park
Kepez de 95 yeni park yaptıklarını, 55 parkın da tadilatını gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Tütüncü, 2 parkın inşasının devam ettiğini, İlçeye 3 yılda bir milyon metrekarenin üzerinde yeşil alan kazandırdıklarını söyledi.
Masa Dağına seyir terası
Başkan Hakan Tütüncü, yıllarca atıl bir halde duran Masa Dağı bölgesini, seyir terası projesiyle Antalyaya kazandırdıklarını, seyir terasının sadece bölge halkına değil, Antalyalılara da hizmete edeceğinin altını çizdi.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi Antalyanın hizmetinde
Tütüncü, 500 kişilik salon (12 engelli koltuğu bulunuyor), yangın perdesi bulunan 265 m2 alanıyla Antalyanın en büyük sahnesi, fuaye alanı, kulisler, idare ofisleri, sınıfları ve engelli asansörü bulunan EBKMyi gezdirdiği konuklarına, kültür merkeziyle ilgili teknik bilgiler de verdi.
Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu Antalyanın hizmetinde
Doğaya uygun şekilde mimari projesi hazırlanan, tarihi Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosunun, ulusal ve uluslararası sanatsal ve kültürel organizasyonların icra edileceği şekilde inşa edildiğini belirten Başkan Tütüncü, bu eserimiz tüm Antalyalılara armağan olsun dedi.
Temalar Tarihimizi Kültürümüzü Anlatıyor
Gezinin ardından, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, Kepez de yapılan hizmetleri yerinde gezerek gördüklerini belirterek, Kepezde kültür ve sanata çok önem verildiğini görmemek elde değil, içinde bulunduğumuz 3 bin kişilik Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün Antalyaya ve Kepeze verdiği önemin bir kanıtıdır. Antalyanın en büyük eksikliklerinden bir tanesi burada giderilmiş, benim yıllardır söylemek istediğim, bir kentin kalkınabilmesi için en önemli unsur kültür ve sanattır. Bu yatırımlar kente yapılan en değerli yatırımlardır. Hem ekonomik anlamda, hem sosyal anlamda, hem de kentlilik bilincinin aşılanması anlamında çok önemlidir. Kepezde az imkanlarla yerinde hizmetler yapılmış. Açılan yollar, parklar ve kaldırımlar Kepezin çehresini değiştirmiş. Yapılan parklardaki temalar tarihimizi kültürümüzü anlatıyor. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye, Antalyalılar ve Kepezliler adına teşekkür ediyorum. İfadesini kullandı.
Bu Heyecan Daha İyi İşleri Yapacağının Kanıtıdır
Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve BAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır da hizmet gezisi sonrası duygularını söyle dile getirdi. Biz gezdiğimiz yerlerde yorulduk. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Kepeze sihirli bir dokunuş yapmış. Yeşil donatı alanlarıyla, yollarıyla, kaldırımlarıyla en önemlisi de kültüre ve sanata yapmış olduğu hizmetleriyle, gençlere ve yaşlılara ayrı ayrı hizmet veren parklarıyla Kepez göz dolduruyor. En önemlisi de Başkan Tütüncünün bu hizmetleri bizlere anlatırken göstermiş olduğu heyecan daha iyi işleri yapacağının bizlere referansı oldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye yürekten teşekkür ediyoruz. dedi.
Hizmet gezisine, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray Parlak ve Kepez Belediyespor Başkanı Ahmet Ünlüoğluda katıldı.