Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
AKMEK para kazandıracak
17 Temmuz 2012, Salı - 06:16Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, 41 projesinden biri olan ve 5 ayrı noktada, bugüne kadar 14 bin kişiye ücretsiz meslek ve sanat eğitiminin verildiği Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)nın satış standı ihtiyacı da karşılanıyor.
Başkan Tütüncü, AKMEK Dokuma Şubesinin, 2011-2012 dönemi yıl sonu sergi açılışında yaptığı konuşmada, kurslara yönelik satış standı açacaklarının müjdesini verdi.
AKMEK Dokumadan ilk sergi
AKMEK Dokuma Şubesinde 19 branşta açılan 24 kursta eğitim gören 700 kursiyerin, el emeği, göz nuru sanatsal çalışmalarından oluşan yıl sonu sergisi törenle açıldı. Kurs merkezinin bahçesinde gerçekleştirilen açılışta, AKMEKin yaz dönemi kurslarında İngilizce eğitimi gören çocuklar, aldıkları İngilizce dersine yönelik mini bir gösteri yaptı.
Yaptıkları birbirinden güzel sanatsal çalışmalarından dolayı kursiyerleri tebrik eden Tütüncü, AKMEKte eğitim alanların ürettikleri eserleri satabilmeleri amacıyla, 5 ayrı noktada satış standı açacaklarını belirtti.
5 ayrı noktada satış standı
Başkan Hakan Tütüncü, satış stantlarını Özgürlük Pazarında, AKMEK Sakarya Parkı merkez binada, Gazi Bulvarındaki Fatih Sultan Mehmet Parkında, Kent Ormanında ve Muhsin Yazıcıoğlu Parkındaki Yeşilyurt AKMEK Şubesinde açacaklarını bildirdi.
Tütüncü, önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan satış yerleri sayesinde, AKMEKden meslek ve sanat eğitimi alan kadınlara, ev ekonomisine katkıda bulunma imkanı sunacaklarını kaydetti. Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, konuşmasının ardından çocuklarla birlikte kurdeleyi keserek serginin açılışını yaptı.
Sergideki ürünleri dikkatli bir şekilde inceleyen Tütüncü, sohbet ettiği kursiyerlerin isteklerini de dinledi.
Başkan Tütüncü döneminin hizmeti olan AKMEKde, 3 yılda yaklaşık 14 bin kişiye meslek ve sanat eğitimi verildi. AKMEKin yaz kurslarında ise bin kadar çocuk eğitim görüyor.