Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Kepez`de spor karnavalı
11 Temmuz 2012, Çarşamba - 03:40Kepez Belediyesi, profesyonel liglerde iken bir oyuncuya ödediği transfer ücreti ile şimdi 1550 öğrenciye spor hizmeti veriyor.
Antalya`nın en şanslı çocukları, Kepez`de yaşıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye kazandırdıkları kalıcı eserleri armağan ettiği çocukları, yaz tatilinde modern tesislerde sporla buluşturdu. 8 ayrı branşta organize edilen yaz dönemi spor okulunda 1550 öğrenci, iyi bir sporcu adayı olabilmek için ter döküyor.
Erkek ve kız öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği spor okuluyla, ilçe`de adeta spor karnavalı yaşanıyor. İlçedeki futbol sahaları, tenis kortları ve salonlar, spor eğitimi alan yüzlerce çocukla cıvıl, cıvıl oldu. Spor okuluna katılan çocuklar ise yaz tatilini sevdikleri sporu öğrenerek ve yeni arkadaşlar edinerek değerlendirmenin mutluğunu yaşıyor.
Kepezden spor alt yapısına destek
Özellikle son dönemde uluslararası atletizm ve takım sporları yarışmalarında Türk atletlerinin ve Türk takımlarının kazandığı başarılar, alt yapının önemimi bir kez daha gösterdi. Kepez Belediyesi de yaz spor okulu ile hem Türk sporunun alt yapısına yeni yetenekleri kazandırmayı hem de her kesimin spor yapmasını amaçlıyor.
Bu kapsamda hem kulüp çalışanları hem de eğitici antrenörler her bir sporcuya özel bir ilgi ve alaka gösteriyor.
En çok ilgi basketbola
Spor okulunda en çok ilgi basketbol branşına oldu. Aralarında 150 kız çocuğunun bulunduğu 450 öğrenci, profesyonel takımların kullandığı Kepez Belediyesi Spor Salonunda geleceğin 12 Dev Adamı ve Potanın Perileri olabilmek için eğitim alıyor. Geleceğin basketbolcularına, uzman antrenörlerin gözetiminde, klimalı ve her türlü imkanın olduğu salonda eğitim veriliyor.
Çim sahada futbol keyfi
Çocukların tercihinde ikinci sırada 430 katılımla futbol yer alıyor. Kuzeyyaka Mahallesindeki çim sahada çocuklar, profesyonel bir futbolcu olabilme hayaliyle antrenman yapıyor. Çocuklar, Kepez Belediyespor Kulübünün futbol takımlarını Türkiye şampiyonu yapan antrenörler tarafından çalıştırılıyor.
Okullar 31 Ağustosta sona eriyor
Kepezli kız öğrenciler, yaz spor okulunda tercihini voleyboldan yana kullandı. Kepez Belediyesi Spor Salonunda voleybol eğitimi alan 260 öğrenci, Filenin Sultanları olabilme hayali kuruyor. Zengin sporu olarak bilinen tenise de Kepezli çocuklar büyük ilgi gösterdi. Erkek ve kızlardan oluşan 160 çocuk, modern kortlarda tenis öğreniyor. Taekwondo`ya 120, karate`ye 80, boks`a 20, güreş`e 15 ve wushuya da 15 katılım gerçekleşti.
Futbol, basketbol, tenis, karate, voleybol, wushu, taekwondo, güreş ve boks branşlarında düzenlenen yaz spor okulu 31 Ağustos`ta düzenlenecek olan sertifika töreniyle sona erecek.