Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
KBTnin başarısı Toroslarda
9 Temmuz 2012, Pazartesi - 20:53Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), Geleneksel Emiraşıklar Köyü Şenliğinde Buzlar Çözülmeden adlı oyunu sahneleyerek, başarısını Toros Dağlarındaki bir köye kadar taşıdı.
Tarihi düğmeli evleri, türbeleri, eşsiz doğası ve iklimiyle alternatif turizm merkezi olmaya aday Akseki ilçesi Emiraşıklar Köyünde düzenlenen şenliğe, Kepez Belediyesinden destek geldi.
Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), Türkiyenin değişik illerinde yaşayan Emiraşıklıların, kaynaşmasını ve dayanışmasını amaçlayan şenlikte Buzlar Çözülmeden adlı oyunu sahneledi.
Köy meydanında kurulan sahnede icra edilen oyunu, Akseki Kaymakamı Mekan Çeviren ile seçkin bir seyirci topluluğu izledi. KBT ekibinin, Cevat Fehmi Başkutun yazdığı ve Abdullah Süreklinin oynadığı ve yönettiği oyundaki başarılı performansı izleyenlerden büyük alkış aldı.
Oyuncuları ve KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekliyi, başarılı performanslarından dolayı kutlayan Kaymakam Çeviren, Keyif aldım. Harikaydı. Çok iyi analiz edilmiş bir kaymakam örneğini izledik. Sayın Başkan Hakan Tütüncüye, tiyatro hizmetinden dolayı teşekkür ederim. Kendisini yakın bir zamanda Aksekide misafir edeceğiz. ifadesini kullandı.
Geleneksel Emiraşıklılar Köyü Şenliğini düzenleme komitesi de KBTnin şenlikte olmasını sağlayan Başkan Tütüncüye teşekkürlerini ilettiler.
KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli de üç sezon seyirci rekoru kıran bir oyunu Emiraşıklar Köyü sakinleriyle buluşturdukları için mutlu olduğunu ifade etti.
Buzlar Çözülmeden
Oyunda,1960 İhtilalinden sonra, yolları kardan kapanan Anadolu kasabasına, akıl hastanesinden kaçtığı arkadaşları ile gelen bir delinin, kasabalılarca kaymakam sanılmasını, ardından var olan sömürüye dayalı düzeni yıkan bir yönetim anlayışıyla, kaymakamlığı sürdüren deli ve kasabalı arasında geçen trajikomik olaylar anlatılıyor