Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Kepezpark Varsakın temeli atılıyor
5 Temmuz 2012, Perşembe - 18:05Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapım ihalesi sonuçlanan ve yer teslim sözleşmesi imzalanan Kepezpark Varsak projesinin temelini, Ağustos ayı içerisinde atacaklarını açıkladı.
Antalyanın kapalı olimpik yüzle havuzu ihtiyacını karşılayacak olan ve yaklaşık 20 milyon TL bütçeli Kepezpark Varsak projesinin inşa süreci başlıyor. Projenin yapılacağı Süleyman Demirel Bulvarındaki 46 dönümlük arazi üzerindeki, resmi kurumların çürük raporu verdiği, stadın yıkımı tamamlandı. Yıkım ihalesini alan firma tarafından, iş makineleriyle Varsak Stadının yıkımı gerçekleştirildi. Yıkım sonucu oluşan hafriyat ise Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yol yapımında kullanılmak amacıyla iş makineleriyle alındı.
Antalyanın yüzme havuzu inşa ediliyor
Başkan Hakan Tütüncü de dev bir eğlence ve spor yatırımı olan Kepezpark Varsak projesinin yapım ihalesinin de sonuçlandığını duyurdu. İhaleyi kazanan firma ile yer teslim sözleşmesinin imzalandığını belirten Başkan Tütüncü, Ağustos ayı içerisinde düzenleyecekleri törenle projenin temelini atacaklarını dile getirdi. Kepezpark Varsak yatırımının inşa edileceği alanda herhangi bir mülkiyet probleminin olmadığına işaret eden Tütüncü, bazı kesimlerin bile hayal edemediği eserleri, Antalyaya kazandırmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.
1 yılda tamamlanacak
Antalyanın, Kepezin ihtiyaçlarını karşılayacak yatırımları gerçekleştirmenin derdinde olduklarının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, yıllarca konuşulan, tartışılan olimpik yüzme havuzunu bu proje içerisinde inşa ederek, Antalyaya kazandıracaklarını vurguladı.Tütüncü, belediyenin kendi imkanlarıyla inşa edeceği Kepezpark Varsak Projesini temelini attıktan sonra bir yıl içerisinde tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.
Projede neler var?
Kapalı olimpik yüzme havuzu (10 kulvar 25x50), açık yüzme havuzu, 25x45 metre boyutlarında, 704 kişilik açık tribünü olan 2 adet futbol sahası ile Türkiye Basketbol Federasyonu standartlarında 3 adet basketbol sahası, gençlik merkezi ve sosyal tesis, 4 adet cep sinema salonu, otopark ve bisiklet parkı, 1500 metre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet parkuru, yapay bir göl, ortam canlandırmalarıyla masal parkı, model araç pisti, kaykay pisti, dinlenme alanları ve otopark bulunuyor.