Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Tütüncü Beşkonaklılar Mahallesini elleriyle güzelleştiriyor
4 Temmuz 2012, Çarşamba - 21:10Başkan Tütüncü, ziyaret ettiği Beşkonak Mahalle Muhtarı Mehmet Daban ile peyzaj çalışmasının yapıldığı 4413 Sokakta orta refüje fidan dikti.
Başkan Tütüncü döneminde mahalleye kazandırılan muhtarlık hizmet binasında gerçekleşen ziyarette, bölgeye yapılacak olan hizmetler konuşuldu. Tütüncü, daha önceki dönemlerde tapu tahsisinin ada bazında olmasından dolayı yaşanan ihtilaflar nedeniyle, gecekonduların yerine modern konutların yapılamadığı Beşkonaklılar Mahallesini, temel belediyecilik hizmetleriyle güzelleştirdiklerini belirtti.
Kadınlar ve çocuklar sporla buluşturuldu
Yol medeniyettir yaklaşımıyla mahallede 2 bin 600 metre yeni yol açtıklarını ve açılan yolları asfaltladıklarının bilgisini veren Tütüncü, asfaltı kullanılamaz hale gelen 4413 Sokak ile 4432 Sokakı, 2 bin 222 metre sıcak, 11 bin m2 parke kaldırım, orta refüj peyzaj uygulamalarıyla estetik bir kimlik kazandırdıklarını belirti. İlçeye kazandırdıkları çadır tarzı spor salonlarından bir tanesini Beşkonaklılar Mahallesine kazandırdıklarını hatırlatan Tütüncü, salon hizmetiyle bölgedeki kadınları ve çocukları sporla buluşturduklarını ifade etti.
Okulun bahçesi genişletildi
Başkan Hakan Tütüncü, Beşkonaklılar İlköğretim Okulunun, gecekondu problemini çözerek genişlettikleri bahçesinde, 4000 bin m2 sıcak asfalt ile bahçenin çevre duvarı çalışması yaptıklarını aktardı.
4413 Sokakta 1,5 dönümlük yeni bir parkın inşasını tamamladıklarını anlatan Tütüncü, bölgede yaşayanların sosyal yaşamlarını kaliteli hale getirmeye yönelik asfalt, yol, park gibi temel belediyecilik hizmetlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.
Muhtar Mehmet Daban da yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Hakan Tütüncü ve bürokratlarına teşekkür etti.
Tütüncü, muhtarlık ziyaretinin ardından 4413 Sokakta Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan peyzaj düzenlemesi çalışmasını inceledi. İşçilerle bir süre sohbet eden Tütüncü, Muhtar Daban ile birlikte sokağa fidan dikti