Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Duacı AKMEKden yıl sonu sergisi
3 Temmuz 2012, Salı - 21:27Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) öğrencilerinin 1 yıl boyunca hazırladığı ürünlerden oluşan Narin eller, nadir işler adlı yıl sonu sergisi Duacı Kurs Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.
AKMEK Duacı Kurs Merkezi kursiyerlerinin Narin eller, nadir işler adı verilen yıl sonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.
AKMEK Duacı Kurs Merkezinde, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman ve Duacı köyü muhtarı Gül Dursun ile birlikte açılış kurdelesini kesmesiyle görücüye çıkan sergide, kursiyerlerin bir yıl boyunca el emeği göz nuru ürettikleri ürünler sergilenmeye başladı.
Törende bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, 41 projesinden biri olan meslek eğitim kurslarının meyve vermeye başlamasının mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Başkan Tütüncü, bir yılda AKMEK kurs merkezlerine yaklaşık iki milyon TL yatırım yaptıklarını belirterek, Elbette ki belediyeciliğin yol, imar, park yapmak olmadığını gayet iyi biliyoruz. Bir şehirde yaşayan insanların sosyal yönden gelişmelerini sağlamak, onlara çeşitli sosyal ortamlar sunmak ve o insanları sosyal ortamların içerisine çekebilmek günümüz belediyeciliğin en önemli görevlerindendir.
AKMEKe katılan bazı kursiyerlerin, edindikleri el becerileri ile aile ekonomisine küçük de olsa katkı sağlayacağını anımsatan Başkan Tütüncü, AKMEKin ev hanımları için de hobilerini geliştirebilecekleri bir sosyal ortam olduğunu kaydetti.