Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Tütüncü Antalya için eserler üretiyoruz
27 Haziran 2012, Çarşamba - 18:46Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Mezunları Derneği`nin salı günleri düzenlediği sohbet toplantısının konuğu oldu. Antalya Tenis İhtisas Kulubü (ATİK)` ndeki toplantıda ODTÜ mezunlarına hitap eden Başkan Tütüncü, 3 yılda yaptığı çalışmaları ve 3 önemli projesini anlattı.
Tütüncü, nüfusu itibariyle Türkiye nin 55 ilinden büyük bir ilçe olan Kepez`de, olabilecek güzelliklerin, yaşanabilecek olumsuzlukların Antalya`ya yansıyacağı bakış açısıyla hizmet üretiklerinin altını çizdi.
11 bin tapu 250 km yeni yol
Antalya`ya göç edenlerin, Kepez de Vakıf ve Hazine arazileri üzerine yerleştiğine işaret eden Tütüncü, zorlu ve uzun bir mücadale neticesinde mülkiyet problemlerini çözerek 11 bin hak sahibine tapu tahisi yaptıklarını anlattı.
Göreve gelir gelmez 15 yıldır açılamayan imarlı yolları açmaya başladıklarını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, tapusu verilen 5 bine yakın gecekeonduyu, oturanların rızasını alarak ve olaysız bir şekilde yıkarak 250 km yeni yol açtıklarını kaydetti.
Kepezi logosu gibi yapıyoruz
Tütüncü, mülkiyet problemi çözülmüş, imar planı yapılmış mahallelerde yeni yolları açarak, modern yapılaşma ve şehirleşme sürecini başlattıklarının da altını çizdi.
3 yılda yaklaşık 1 milyon m2 yeşil alan yaptıklarına değinen Başkan Tütüncü, \"Kepez Belediyesi` nin logosunda hem güneşin kırmızısı var, hem tarımın ve ormanın yeşili var hem de çok güzel bir şelale figürü var. Logosunda olduğu gibi Kepez`i, güneşin, tarımın, suyun ve yeşilin olduğu bir şehir haline getirmek istiyoruz.\" görüşünü dile getirdi.
4 yılda 250 milyon ¨ yatırım
Mali başarıyla ilgili de ODTÜ mezunlarına bilgi veren Tütüncü, \" 3 yılda 120 milyon ¨`lik yatırım yaptık. Bu yıl ki yatırımlarımızın toplam değeri yaklaşık 100 milyon ¨.
Bununla birlikte göreve geldiğimizde var olan 28 milyon ¨ borcu ödedik. Devlet dahil hiç kimseye borcu olmayan bir belediyeyiz. 4 yılın sonunda kendi imkanlarıyla ve kaynaklarıyla 250 milyon ¨ yatırım yapmış olacağız.\" diye konuştu.
İlk kültür merkezini yaptık
Göreve geldiklerinde, nüfusu 430 bine yaklaşan Kepez`de bir tane kültür merkezi olmadığını hatırlatan Tütüncü, Sakarya Bulvarı`nda, tapusu verilen 80 gecekonduyu ortadan kaldırarak 10 bin m2 alana, 500 koltuklu, 265 m2 sahnesi olan Antalya`nın en modern Erdem Bayazıt Kültür Merkezi`ni inşa ettiklerini ifade etti.
İki basketbolcu parasıyla 5 bin kişiye spor
Kepez de, 90 bin civarında öğrenci olması nedeniyle, gençlere yönelik kültür, sanat ve spor çalışmalarına önem verdiklerine değinen Başkan Hakan Tütüncü, şunları söyledi. \"Düzenlediğimiz etkinliklerle çocuklarımızı ve gençlerimizi hem kültür ve sanatla buluşturuyoruz hem de sporun o kuşatıcı iklimi içerisinde, sokağın kötü alışkanlıklarından kurtarıyoruz. Kepez Belediyespor Kulübü` nün lisanslı 1200 sporcusu bulunuyor. Trilyonları verdiğimiz ama hiç bir getirisi olmayan profesyonel liglerdeki takımlarımızı kapattık. İki Amerikalı basketbolcuya verdiğimiz parayla şimdi 5 bin kişiye spor yaptırıyoruz.\"
Belediye bütçesiyle 60 milyon ¨lik yatırım
Antalya`nın ihtiyaçlarına cevap veren, kentin tamamını ilgilendiren eserler inşa ettiklerine vurgu yapan Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, ODTÜ mezunlarını, yapımı tamamlanan 3 bin kişilik Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu ve 170 bin m2 lik Meşe Kapısı Mesire alanı ile tam olimpik yüzme havuzunun olduğu Kepez park Varsak ile 2 bin kişilik çok amaçlı salonun bulunduğu Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi projeleriyle ilgili bilgilendirdi. Tütüncü, ihaleleri yapılan ve temelleri atıldıktan sonra 1 yılda tamamlayacakları Kepez park Varsak ile kongre ve sergi merkezinin 60 milyon ¨lik maliyetinin belediyenin bütçesiyle karşılanacağının altını çizdi.
Antalya ODTÜ Mezunları Derneği Başkanı Günseli Orhon, katılımdan ve başarılı hizmetlerinden dolayı Başkan Hakan Tütüncü`ye plaket takdim etti.
![](\"/uploads/oldnews/haberler/2012/06/mez1_1.jpg\")
![](\"/uploads/oldnews/haberler/2012/06/mez2_1.jpg\")
![](\"/uploads/oldnews/haberler/2012/mez3.jpg\")
![](\"/uploads/oldnews/haberler/2012/07/mez4_1.jpg\")