Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Uygunsa kat artışı yapılabilir
26 Haziran 2012, Salı - 04:32Başkan Hakan Tütüncü, 2B ile ilgili mülkiyet problemi çözülen Kütükçü Mahallesinde, imar hukukuna uygun olması halinde kat artışına yönelik bir planlama çalışması yapabileceklerini söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, icracı birimlerin müdürleriyle birlikte hizmet koordinasyon toplantısı yapmak amacıyla, Kütükçü Mahalle Muhtarı Mustafa Şimşeki ziyaret etti.
Şimşek, kat artışı, semt pazarı ve eskiyen parkların yenilenmesi isteklerini dile getirdi. Yasallaşan düzenleme ile Kütükçü Mahallesinin en önemli derdi olan 2B probleminin çözüldüğünü belirten Başkan Tütüncü, tapu tahsis işlemlerinin bitmesinin ardından planlama sürecinin başlayacağını anımsattı.
Vatandaşların taleplerini dikkate alarak, imarın hukukuna uygun, mahkemeden dönmeyecek şekilde 15 mahallede kat artışına yönelik imar düzenlemesi yaptıklarına değinen Tütüncü, İmarın matematiğine uygun olması halinde, olabilirliği varsa Kütükçüde de kat artışına yönelik bir çalışma yapılabilir. Ama imar hesaplamalarına uygun değilse, mahkemeden dönecekse, kat artışına yönelik bir düzenlemeyi mahallemizde yapamayız. Başvuru ve tahsis süreçleri tamamlandıktan sonra konuyla ilgili çalışmamızı yaparız. Uygun olması halinde ise kat artışına yönelik yasal düzenlemeyi gerçekleştiririz. diye konuştu.
Mahallenin tamamına sıcak asfalt
Kepezin diğer bölgelerinde olduğu gibi Kütükçü Mahallesinde de önemli hizmetler yaptıklarının altını çizen Tütüncü, 13 bin 381 metre sıcak asfalt çalışmasıyla mahalledeki tüm yolları asfaltla kapladıklarını belirtti.
Tütüncü, Antalya kent merkezinin ve denizin kuş bakışı izlenebildiği 2 bin 400 m2 alana, içerisinde basketbol sahasının da olduğu güzel bir park kazandırdıklarını, ayrıca mahallede eskiyen parkları da yenileyeceklerini bildirdi.
Kütükçüye muhtar evi
Bu yıl içerisinde 15 mahalleye muhtar evi yapacaklarının bilgisini veren Başkan Hakan Tütüncü, Kütükçü Mahallesine de muhtar evi kazandıracaklarını aktardı.
Devlet Su İşleri (DSİ) kanalının çevresini güzelleştirme ve güvenli hale getirme projesinin ikinci etabının yapımını, Kütükçü Köprüsü ile Varsak Köprüsü arasındaki 3 km uzunluğundaki bölümünde başlattıklarını anımsatan Tütüncü, bu projenin Kütükçü Mahallesine prestij kazandıracağını bildirdi.
Muhtardan hizmet teşekkürü
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, ilgi ve alaka gösterdikleri mahalledeki ilköğretim okullarının bahçelerinin, bakım ve onarımlarını yaptıklarını da kaydetti.
Tütüncü, semt pazarı talebiyle ilgili çalışmayı, tapu tahsisi ve planlama işlemlerinin tamamlanmasından sonra yapacaklarını sözlerine ekledi.
Muhtar Mustafa Şimşek de ilgisinden ve hizmetlerinden dolayı Tütüncü ve ekibine teşekkür etti.