Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Kepezaltının yolları asfaltlanacak
21 Haziran 2012, Perşembe - 23:53Başkan Hakan Tütüncü, geçtiğimiz yıl 5 km sıcak asfalt çalışması yaptıkları Kepezaltı Mahallesinin bazı sokaklarında bu yıl içerisinde asfalt çalışması yapacaklarını bildirdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fen İşleri, Park ve Bahçeler ve Zabıta birimlerinin müdürleri ile Kepezaltı Mahalle Muhtarı Yusuf Küçükkayayı ziyaret etti. Başkan Tütüncü, bölge sakinlerininde yer aldığı ziyarette, temel belediyecilik hizmetleriyle ilgili talepleri dinledi.
Muhtar hizmetlerden memnun
Yaşanan mülkiyet probleminden dolayı, mahallede kalıcı hizmetlerin yapılamadığına değinen Muhtar Küçükkaya, bu engele rağmen Kepez Belediyesinin, mahalleyi yol, asfalt, park ve diğer belediyecilik hizmetlerinden mahrum bırakmadığının altını çizdi. Mahallenin sıcak asfalt hizmetiyle Başkan Tütüncü döneminde tanıştığını anımsatan Küçükkaya, mahallenin kuzey bölümündeki sokaklarda asfalt çalışması yapılmasını istedi.
Bir yıllık dönem içerisinde her mahalleye hizmet götürmeyi arzu ettiklerini kaydeden Başkan Hakan Tütüncü, 2011de 5 km sıcak asfalt çalışmasını tamamladıkları mahallede, asfalt hizmetini bu yıl da devam ettireceklerini söyledi.
Mülkiyet problemi hizmete engel
Mülkiyet problemi nedeniyle, mahallede yol, park, semt pazarı, kaldırım gibi hizmetleri yapamadıklarından yakınan Tütüncü, Antalya Büyükşehir Belediyesi, tapu problemini çözemediğinden dolayı, mahallede, mevcut semt pazarının üzerini kapatamıyoruz, yolları genişletemiyoruz, yeni parklar yapamıyoruz. Mahallenin yoğun talebi üzerine başlattığımız yeni bir park çalışmasını da ilgili kamu kurumlarının mülkiyet problemi olur uyarısı üzerine iptal ettik. ifadesini kullandı.
Çözülürse çehresini değiştireceğiz
Tütüncü, Büyükşehirin tapu problemini çözmesi ve planlama sürecini tamamlaması halinde, Kepezaltı Mahallesini yapacakları yatırımlarla güzel bir yerleşim yeri haline getireceklerini dile getirdi. Tütüncü, mahalledeki mevcut parkların bakım-onarımını yaptıklarını ve parklara çocuk oyun mobilyaları ile açık hava spor aletleri koyduklarını sözlerine ekledi.
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, muhtarlık hizmet binasının yanında bulunan semt pazarı esnafı ve vatandaşlarla da sohbet etti.