Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
AKMEK Yaz Okulu Kurslarına yoğun ilgi
20 Haziran 2012, Çarşamba - 22:07Sakarya, Dokuma, Varsak, Yeşilyurt ve Duacıda hizmet veren Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), Yaz Okulu kayıtlarına başladı.
Kepez Belediyesi Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), her yıl binlerce kişiye farklı alanlarda iş eğitimi fırsatı sunuyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün talimatıyla açılan ve ilçede üç yıldır beş ayrı noktada hizmet veren AKMEK, yılda ortalama 5 bin kişiye mesleki kurs veriyor.
2011-2012 eğitim öğretim yılı döneminde 5 bin 300 kişiye 67 farklı branşta mesleki eğitim kursu veren AKMEK, yaz okulu kursları ile de eğitime aralıksız devam ediyor. AKMEK merkezlerinde başlayan yaz okulu kurs kayıtlarına vatandaşlar yoğun bir ilgi gösteriyor.
Kepez Belediyesi AKMEK; resim, satranç, gitar, bağlama, bilgisayar, İngilizce ve keman branşlarında 8-16 yaş arası kurs kayıtlarının başladığını duyurdu. Sakarya, Dokuma, Varsak, Yeşilyurt ve Duacıda hizmet veren AKMEK merkezleri, mesleki ve kişisel gelişim kursları ile bölge halkına yerinde eğitim imkanı sunuyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, üç yıldır hizmet veren AKMEK merkezleri ile 10 bini aşkın kişiye 65 branşın üzerinde mesleki eğitim verdiklerini söyledi. Bu yıl açılan kadın duvar ustası kursu ile Türkiyede bir ilki gerçekleştirdiklerini dile getiren Tütüncü, bu kurs ile ev hanımlarına meslek edinme fırsatı verdiklerini bildirdi. AKMEKin bu gibi bir çok farklı branşta binlerce kişiye sanat ve mesleki alanda eğitim verdiğini ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, açtıkları yaz kursları ile de Kepezde eğitime ara vermeden devam edeceklerini kaydetti. AKMEK in, ilçe halkıyla var olan gönül bağlarını güçlendiren, önemli bir sosyal belediyecilik hizmeti olduğunu dile getiren Tütüncü, "Halka dönük yüzümüz olan AKMEK te sevginin işlenmesine önem veriyoruz. " dedi.
AKMEK yaz kurslarına kayıt yaptırmak için nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvuru yapılması gerekiyor. Vatandaşlar, 326 40 80 nolu telefondan da kurs ve kurs kayıtları hakkında bilgi alabilirler.