Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Ziya Gökalp söz verildiği tarihte asfaltlandı
9 Haziran 2012, Cumartesi - 07:56Kepez Belediyesi, güzelleştirme çalışması başlattığı Ziya Gökalp Caddesindeki asfalt hizmetini söz verdiği tarihte bitiriyor.
Kepez Belediyesinin, Yeşiltepe Mahallesindeki sorumluluk alanında bulunan ve alt yapı çalışmaları ile asfaltı ve kaldırımları bozulan Ziya Gökalp Caddesini güzelleştirme çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Ekonomik ömrünü tamamlayan asfaltın ve kaldırımların söküldüğü, orta refüjün kaldırıldığı caddede, internet hattının döşenmesi, doğalgaz evsel bağlantılarının yapılması, ASATın kanalizasyon ve içme suyu çalışmaları tamamlandı.
Fen İşleri Müdürlüğü, tüm alt yapı yatırımlarının bitmesinin ardından 850 metre uzunluğundaki caddede sıcak asfalt çalışmasını başlattı. Cadde, 16 metre genişliğinde, 10 cm kalınlığında ve 500 bin TL tutarında 3 bin ton sıcak asfaltla kaplanıyor. Asfaltlama çalışması da bitirilme sözü verilen 10 Haziran tarihinden önce tamamlanıyor.
Asfaltın ardından ise caddenin her iki yanında 4 metre genişliğinde, 6 bin m2 parke kaldırım çalışmasına başlanılacak. Kaldırıma, görme engelli vatandaşların yürürken yollarını takip edebilmeleri amacıyla kabartma takip taşları da döşenecek. Orta refüj kaldırılarak genişliği 24 metreye çıkarılan cadde de 1700 metre uzunluğunda bisiklet yolu, oturma alanları, cep otoparkları ve peyzaj çalışması da gerçekleştirilecek. Yaklaşık maliyetinin 1 milyon TLyi bulması beklenen Ziya Gökalp Caddesindeki güzelleştirme çalışmasının, bu ayın son haftasında bitirilmesi planlanıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de çalışmalara gösterdikleri sabırdan ve hoşgörüden dolayı bölge esnafına ve halkına teşekkür etti. Bölgede oturanların daha fazla sıkıntı yaşamaması için caddedeki çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlamak istediklerini belirten Tütüncü, 10 Haziranda asfaltı yapma sözümüzü yerine getirdik. Diğer çalışmaları da ivedi bir şekilde yaparak, vatandaşımızı memnun olacağı, rahata kavuşacağı, yüzünün güleceği modern bir cadde ile buluşturacağız. dedi.
Tütüncü, yeni düzenleme ile birlikte caddede hem sosyal hem de ekonomik hareketliliğin artacağını da sözlerine ekledi.