Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kepezde 4 yılın hedefi 250 milyon lira yatırım
6 Haziran 2012, Çarşamba - 04:41Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD)nin 2012 yılı 5. Genişletilmiş Üye Toplantısına konuk olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, görevinin 4. yılı sonunda 250 milyon liralık yatırımı gerçekleştirmeyi hedeflediğini söyledi.
Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) bu yıl beşincisini düzenlediği Genişletilmiş Üye Toplantısına konuşmacı olarak Başkan Hakan Tütüncüyü konuk etti. Antalya Ramada Otelde düzenlenen toplantıda projelerini anlatan Başkan Hakan Tütüncü, görevinin 4. yılı sonunda ilçede 250 milyon liralık yatırım yapmış olmayı hedeflediğini bildirdi.
1 yılda 70 milyon lira değerinde üç proje
Antalyada 20 milyon lira değerinde tek kalemde yapılmış proje yok. diyen Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak maliyetleri 40 milyon, 20 milyon ve 10 milyon lira olan üç ayrı projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.
40 milyon liraya Kongre ve Sergi Merkezi
Başkan Hakan Tütüncü, 1996 yılında imar planı yapılan, ancak bu güne kadar atıl halde bırakılan ORÜS alanına, Antalyanın en büyük Kongre ve Sergi Merkezini inşa edeceklerini söyledi. Mimarlar Odası tarafından yapılan yarışmada birinci olan projeyi, ORÜS alanında hayata geçireceklerini dile getiren Tütüncü, 2 bin kişilik çok amaçlı kongre salonu, 500 kişilik salon, 300 kişilik nikah salonu, sergi-fuaye ve sosyal alanları ile bu merkezin Kepeze şehir kimliği kazandıracağını söyledi. Tütüncü, 40 milyon lira değerindeki bu projeyi 1 yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlamayı hedeflediklerini de kaydetti.
Olimpik yüzme havuzu Kepez Varsakta
Antalyada değişik çevre grupları tarafından dile getirilen ve yıllardır özlem duyulan yüzme havuzu, Kepezde hayat buluyor. diyen Başkan Hakan Tütüncü, birkaç ay içinde yaklaşık 50 bin metre kare alana kurulu olan ve tam olimpik yüzme havuzu, 2 sentetik futbol sahası, 2 basketbol sahası, 4 sinema salonu, gençlik merkezi, masal parkı ve sosyal tesisleri bulunan projenin temelini atacaklarını söyledi. 20 milyon liraya mal olacak olan projenin, temeli atıldıktan bir yıl sonra hizmete açılacağını dile getiren Tütüncü, bu proje ile Antalyalıların yıllardır duyduğu özlemi de gidereceklerini bildirdi.
4 ayda 170 bin m² alandan oluşan dev proje
Göreve geldikleri ilk günden itibaren, Kent Ormanının Antalyalılara kazandırılması için mücadele ettiklerini dile getiren Başkan Tütüncü, hizmete açılan Kepez Kent Ormanı ile Antalyaya yeni bir yaşam alanı kazandırdıklarını söyledi. Tütüncü, bu projenin devamı niteliği taşıyan Meşe Kapısında; 3 bin kişilik Açık Hava Tiyatrosu, 5 bin metre yürüyüş ve bisiklet parkuru yaptıklarını söyledi. 4 ay gibi kısa bir süre içinde bitirmeyi taahhüt ettikleri projeyi verdikleri sürede tamamlayacaklarını dile getiren Hakan Tütüncü, 10 milyon liraya mal olan Açık Hava Tiyatrosunun Arif Nihat Asya ismiyle 15 Hazirana kadar Antalyalıların hizmetine açılacağını kaydetti.
Üç yıl içinde 130 milyon lira yatırım
Bir alt kademe belediye bütçesinin çok üstünde yatırımlara imza atıklarını ifade eden Tütüncü, üç yıl içinde tamamen öz kaynaklarla 130 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi. Bununla birlikte, görevlerinin 14. ayında belediyenin 28 milyon lira olan geçmiş dönem borçlarını da bitirdiklerini dile getiren Başkan Tütüncü, belediye çalışanlarına da alın terleri kurumadan alacaklarını ödediklerini söyledi.
Konuşmasının ardından üyelerin sorularını cevaplayan Başkan Tütüncü, Genç İşadamlarıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ANTGİAD üyelerine teşekkür etti.
ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Mustafa Alanyalı da Tütüncüye katılımından dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.