Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Derdimiz başarılı öğrenciler yetiştirmek
5 Haziran 2012, Salı - 06:36Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa ilçesi Kızılarık Mahallesindeki Kazım Şanöz İlköğretim Okuluna nezaket ziyaretinde bulundu. Tütüncü, kahvaltıda bir araya geldiği okul yönetimi ve öğretmenlerle, okulun problemlerini ve öğrencilerin eğitim başarısını artırmaya yönelik nelerin yapılabileceğini konuştu.
Başkan Tütüncü, eğitim kurumlarının alt yapı problemlerinin çözümüne, araç-gereç eksikliğinin giderilmesine ve öğrencilerle gönül bağı kurulmasına önem verdiklerini söyledi. Tütüncü, eğitime neden önem verdiklerini ise Kepezde yaklaşık 90 bin öğrencimiz var. İyi bir şekilde yetiştirirsek, 90 bin öğrenci ülkeyi uçurur. sözleriyle özetledi.
Eğitime neden önem veriyor?
Bir çocuk değişir, dünya değişir. sloganını önemsediklerini dile getiren Tütüncü, İyi yetişmiş bir çocuk gün gelir Büyük Önder Atatürk gibi ülkenin kaderini değiştirir felsefesiyle, eğitime özel bir önem veriyoruz. Eğitim gönüllüsü olarak ilçemizdeki 105 okulun her birine ulaştık. Sadece Kepezdeki değil, Aksekinin, Korkutelinin bir köyündeki okula da Muratpaşa ilçesindeki bir eğitim kurumuna da yardım eli uzatmanın derdi içerisinde olduk. ifadesini kullandı.
Kız çocukları okutulmalı
Başkan Hakan Tütüncü, Kazım Şanöz İlköğretim Okulunu ziyaretinde de kız öğrencilerin okutulması isteğini yineleyerek, şunları söyledi: Günümüzde, toplumda kadına şiddet, kadın cinayetleri, kadına ayrımcılık tartışılıyor. Bu tartışmaların, kadının toplumda güçlü olması halinde azalacağına inanıyorum. Kadının toplumda güçlü olması, korunaklı hale gelmesi için de mutlaka kızlarımız okumalı, üniversite eğitimini tamamlamalı ve iyi bir meslek sahibi olmalıdır. Kız çocuklarımızın okuması gerektiği meselesi üzerinde ısrarla duracağız. Kızlarımızın okuması için de üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. İyi bir toplum ve iyi bir aile için kızlarımızı okutmalıyız.
Ben başardım siz de başarırsınız
Başkan Tütüncü, daha sonra Seviye Belirleme Sınavı (SBS)na hazırlanan 8. Sınıf öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencilere, okullarının bulunduğu mahalledeki Antalya İmam Hatip Lisesinden mezun olduğunu hatırlatan Tütüncü, öğrencilere, O dönem büyük hayaller kurdum, çok çalıştım ve Türkiyenin en iyilerinden biri olan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım. İnanıyorum ki siz de çok çalışırsanız, inanırsanız ve büyük hayaller kurarsanız, SBSte isteğiniz puanı alırsınız. tavsiyesinde bulundu.
Okula basketbol ve voleybol sahası
Okulun bahçesinde incelemelerde de bulunan Başkan Tütüncüden, bahçenin bakım ve onarımının yapılması talep edildi. Tütüncü de okula basketbol ve voleybol sahaları yapacaklarını, bahçenin bakım ve onarımını gerçekleştireceklerini ifade etti.
Okul Müdürü Ali Zeybek de ziyaretinden, ilgisinden dolayı Tütüncüye teşekkür etti.