Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Erdem Bayazıtta kep atma sevinci
5 Haziran 2012, Salı - 06:21Kepez Belediyesinin Erdem Bayazıt Kültür Merkezi hizmeti ile ilçedeki okullar, mezuniyet törenlerini modern bir ortamda yapma imkânına kavuştu.
Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi de ilk mezuniyet törenini Erdem Bayazıt Külter Merkezinde gerçekleştirdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de törene katılarak 105 öğrencinin mezuniyet sevincini paylaştı.
Okul yönetimi de kültür merkezini tahsisi, okula ve eğitime yaptığı desteklerden dolayı Başkan Tütüncüye plaket verdi. Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, okul adına plaketi Tütüncüye takdim etti.
Başkan Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vural, okulu yaptıran hayırsever Nevzat Saygan ve Okul Müdürü Hasan Yılmaz, dönem birincisi öğrencilere altın hediye etti.
Atatürkün Cumhuriyet vizyonuna sahip çıkıyoruz
Törende bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, öğrencilerin mezuniyet sevinçlerine, ailelerinin iftihar günlerine ortak olmaktan dolayı, büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti.
Göreve geldiği ilk andan itibaren, öğrencilerin ve okulların yanı başında olmaya gayret ettiğini söyleyen Tütüncü, konuşmasında şunları kaydetti: Büyük Atatürkün güzel bir sözü var: Diyor ki, Gençler Cumhuriyeti biz kurduk. Cumhuriyeti geliştirecek, ileriye götürecek olan sizlersiniz. Biz eğer Atatürkün ortaya koyduğu vizyona sahip çıkacaksak, bu yolda samimi olacaksak, bu muhakkak gençlerimizi geleceğe, çok daha güçlü ve çok daha aydınlık bir şekilde taşımakla olacak. Bu konuda herkesin sınırsız sorumluluk anlayışı ile taşın altına elini koyması gerekiyor.
Okulları çok önemseyen, öğrencilerimizin başarılı olabilmesi için her türlü adımı atan bir belediye başkanı olmaya gayret ettim. Gençlerimizi yarınlara güçlü ve kuvvetli bir şekilde taşıyabilme hedefimiz var. Bu konuyla alakalı çok ciddi adımlar attık, atmaya da devam edeceğiz.
Türkiyenin geleceği olduğunuzu unutmayın
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, mezun olan öğrencilere ise şöyle seslendi: İnşallah sınavların neticesinde hepiniz isteğiniz, arzu ettiğiniz üniversitelere gideceksiniz. Öğretmenleriniz sizleri yarınlara çok güçlü bir şekilde taşımak için her türlü fedakârlığı yaptılar. Bundan sonra üniversite eğitiminizde de geleceğin Türkiyesini omuzlayacak ana aktörler olduğunuz bilinciyle, çok iyi bir eğitim alacak ve yarınlarda toplumumuzu yüceltecek, ileriye götürecek kimseler olacaksınız. Yarınlarla ilgili en önemli hayalimiz, anne ve babaların yarınlara baktığı zaman, evlatlarıyla iftihar ettiği, evlatların da aydınlık gelecekte anne ve babalarıyla iftihar ettiği bir Türkiye tablosunu ortaya koyabilmektir. Hepinizi kutluyorum. Bundan sonraki eğitim sürecinizde ve hayatta sizlere başarılar diliyorum.
Tütüncü, mezun olan öğrencileri yetiştiren öğretmenlere ve okulun yapılmasında emeği geçen Saygan ailesine de teşekkür etti.
Sınıf öğretmenlerinden temsili olarak diplomalarını alan 105 öğrenci, keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.