Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kepeze 5 km yağmur suyu kanalı
1 Haziran 2012, Cuma - 06:05Kepez Belediyesi, yeni açtığı yollarda asfaltlamanın ardından, yağmur suyu kanal çalışması başlattı. 3 mahallede 5 bin 140 metre uzunluğunda trapez kanal çalışması yapılacak.
Kepez Belediyesi, ilçeyi geleceğe hazırlamaya dönük alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bir yandan imarlı yolları açılması ve asfaltlama çalışmaları devam ederken diğer yandan da olası su taşkınlarının önlenmesine yönelik yatırım yapılıyor.
Fen İşleri Müdürlüğü, aşırı yağışlar sonrası oluşabilecek su taşkınlarının önlemesi ve düzgün bir şehirleşmenin oluşması amacıyla, yeni açtığı yollarda yağmur suyu drenaj çalışması başlattı. Maliyeti 500 bin TL olan ve 5 bin 140 metre uzunluğundaki kanal çalışması, yeni açılan yollarda gerçekleştiriliyor.
Yağmur suyu kanalı; Habibler Mahallesi 5530 Sokak, 5714 Sokak, Hüsnü Karakaş Mahallesi 3615 Sokak, 3612 Sokak ile Baraj Mahallesi 5724 Sokakta açılıyor. Açılan kanallar ise Ay Deresine bağlanacak.
Yolun medeniyet olduğunun altını çizen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, imarlı yolları açtıkları mahallelerde temel belediyecilik hizmetlerini, hızlı ve planlı bir şekilde yapabilir hale geldiklerini söyledi.
Asfaltını döktükleri yeni açılan yolların yer aldığı sokaklarda, yaşanabilecek olası yağmur suyu taşkınlarına karşı trapez kanal çalışması başlattıklarını belirten Tütüncü, bu yatırımlarla birlikte yeni yolların açıldığı bölgelerde modern, düzgün bir şehir inşasının başladığını bildirdi. Başkan Tütüncü, ihtiyaç olan mahallelerde, plan ve program dâhilinde yağmur suyu drenaj çalışmalarının devam edeceği kaydetti.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçede bugüne kadar 9 bin 146 metre yağmur suyu drenaj çalışmasını tamamladı.