Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Tütüncüden kız öğrencileri okutun çağrısı
1 Haziran 2012, Cuma - 05:07Başkan Hakan Tütüncü, kız öğrencilerden, iyi bir gelecek için üniversite okumalarını ve güzel bin meslek sahibi olmalarını istedi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mehmet Akif Ersoy Mahallesindeki Şerife Tufan ilköğretim Okulunu ziyaret etti. Tütüncü okulu ziyareti sırasında, belediyenin öğrencilerin sinema ile buluşturulması projesi kapsamında, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde film izlemeye götürülen öğrencilerle kısa bir süre sohbet etti.
Başkan Tütüncü, daha sonra kahvaltıda bir araya geldiği Okul Müdürü Uğur Güçlü, okul aile birliği üyeleri ve Muhtar Hasan Yörükoğlu ile okulun eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik, yapılabilecek çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.
Sınıflara giderek öğrencilerle sohbet eden Tütüncü, aydınlık bir Türkiye için öğrencilerin eğitim süreçlerini devam ettirmelerine önem verdiklerini, ancak özellikle kız öğrencilerin üniversite okumalarını ve iyi bir meslek sahibi olmalarını arzu ettiklerini vurguladı.
Bir kız öğrencinin, iç mimar olmak istediğini belirtmesi üzerine Başkan Hakan Tütüncü, Çok çalışırsan, gayret edersen ve büyük hayaller kurarsan hedefine ulaşırsın. dedi.
Gelecekte keşke okusaydık değil, iyi ki okuduk, demeleri için kız öğrencilere üniversite okumaları isteğini yineleyen Tütüncü, kız öğrencilerin eğitim süreçlerini devam ettirebilmeleri için, gereken desteği ve katkıyı sağlayacaklarını bildirdi.
Öğrencilerden, yaz tatillerini dinlenerek, eğlenerek ve kitap okuyarak değerlendirmelerini isteyen Tütüncü, 8. Sınıf öğrencilere de SBS sınavında başarılar diledi.
Öğretmenlerle de bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, okulun bahçe düzenlemesini yaptıklarını, öğrencilere modern bir eğitim ortamı sunmaya yönelik çalışmaların da devam edeceğini söyledi.