Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Anne ve baba okuluna 15 bin katılım
31 Mayıs 2012, Perşembe - 17:27Kepez Belediyesi nin ücretsiz bir eğitim hizmeti olan ve ailelerin çocuklarıyla yaşadıkları problemler karşısında nasıl hareket edecekleriyle ilgili bilgilerin veriliği anne-baba okulunda son ders yapıldı. Kepez Belediyesi Nikah Salonu nda düzenlenen anne-baba okulu seminerinin son konukları ise Mehmet Akif Ersoy Anaokulu öğrencilerinin velileri oldu.
Bu yıl ikincisi düzenlendi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü nün, aile ile çocuk arasında yaşanan çatışmaların çözümüne yardımcı olmak amacıyla, bu yıl ikincisini düzenlediği \"Anne-Baba Okulu\" eğitim projesi Şubat ayında başlamıştı.
İlçedeki ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarına yönelik düzenlenen çalışmada Renk Danışmanlıktan Eğitim Uzmanı Osman Günal tarafından, eğlenceli bir anlatımla, her hafta beş okulda velilere, \"Anne-Baba Okulu Kuşak Çatışması\" konulu seminer verildi.
Amaç başarılı çocuklar yetiştirmek
4 ayda 91 okulda düzenlenen anne ve baba okulunda yaklaışık 15 bin öğrenci velisi, çocuklarıyla yaşadıkları çatışmalarda nasıl davranacakları konusunda iletişim dersi aldı.
Belediye nikah salonundaki bu dönemin anne-baba okulunun son seminerine katılan Başkan Hakan Tütüncü, yaptığı konuşmada, uzun süreli bir çalışma ve maliyeti yüksek olan anne ve baba okulu projesiyle, çocukları başarılı bir şekilde geleceğe taşımayı amaçladıklarını söyledi.
Mutlu bir toplum için anne ve baba okulu
Ailesiyle çatışan, sorun yaşayan çocukların hem eğimde hem de yaşamda başarılı olamayacağına işaret eden Başkan Tütüncü, \"Çocukarımızı çok seviyoruz. Yeri gelir, evlatlarımızla kendimiz arasında bir yaşam tercihi olsa, tercihimizi evlatlarımızdan yana kullanırız. Evlatlarımızı bu kadar seviyoruz ama, bazen farkında olmadan, bazen de duygularımızın esiri olarak çocuklarımızla çatışıyoruz.
Onların gönül dünyalarını anlamadığımızdan dolayı, evlerimizin içerisinde çok farklı bir ortam oluşuyor. Dedik ki mutlu toplumun temeli, mutlu aileden geçiyorsa anne ve baba okulu projesini başlatalım. Yarının Türkiyesi nde, Kepez inde, Antalya sında anne ve babaların çocuklarıyla gurur duyduğu; çocuklarının da anne ve babalarıyla gurur duyduğu bir şehir hayalimiz varsa, bu açıdan anne ve baba okulu önemlidir, diye düşünüyorum.\"
Okul gelecek yıl da olacak
Tütüncü konuşmasında, geleceklerinin aydınlık olması için, kız çocuklarının muhakkak okutulması ve meslek sahibi olmaları gerektiğinin de altını çizdi.
Eğitim gönüllüsü olan Kepez Belediyesi nin bu yıl ikincisini düzenlediği, anne ve baba okulu projesini gelecek yıl da sürdüreceklerinin müjdesini veren Tütüncü, \"Sadece yol, park. bahçe, güzel binalar yapmak değil, önemli olan gelecek inşasına katkıda bulanabilmektir. İlköğretim ve liselerde okuyan çocuklarımız, 5 -15 yıl sonra bu şehrin, bu ülkenin ana taşıyıcıları olacaklar. Bu bakımdan düzenlediğimiz projenin çok önemli olduğunu düşünüyorum\" diye konuştu.
Destek verenlere teşekkür
Projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz e, Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürü Muhittin Durmaş a, Özel Kalem Müdürlüğü, Halkla İlişkiler Birimi ve Teknik Servis çalışanlarına teşekkür eden Tütüncü, seminerleri anlatan Eğitim Uzmanı Osman Günal a da plaket verdi.
Mehmet Akif Ersoy Anaokulu öğretmenleri ve veliler de Başkan Tütüncü ye çiçek takdim ederek, anne ve baba okulu hizmetinden dolayı teşekkür ettiler.
![](\"/uploads/oldnews/haberler/2012/05/ann1_1.jpg\")
![](\"/uploads/oldnews/haberler/2012/05/ann2_1.jpg\")
![](\"/uploads/oldnews/haberler/2012/05/ann3_1.jpg\")
![](\"/uploads/oldnews/haberler/2012/05/ann4_1.jpg\")