Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kepez`e 150 km soğuk asfalt
29 Mayıs 2012, Salı - 17:53Başkan Hakan Tütüncü, Haziran ayı içerisinde ilçenin doğu mahallelerinde açtıkları imarlı yollarda, 150 kmye yakın sathi kaplama asfalt çalışması yapacaklarını açıkladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Baraj ilköğretim okulu ziyaretinin ardından, Baraj Mahallesi`nde yaşayan kadınların belediye hizmetleriyle ilgili isteklerini dinledi. Kadınlar, yeni açılan yolların asfaltlanmasıyla ilgili isteklerini dile getirdiler.
Gecekondu yapılaşmasının olduğu mahallelerde şehirleşme sürecinin başlaması, imar hukukuna uygun binaların yapılması ve alt yapı hizmetlerinin gelmesi amacıyla, imarlı yolların açılmasına önem verdiklerini söyleyen Tütüncü, 3 yılda ilçede 234 bin 891 metre yeni yol açtıklarını belirtti.
Baraj Mahallesi`nde de imarlı yolların açılmasına önem verdiklerinin altını çizen Tütüncü, mahallede 17 bin 822 metre yeni yol açma çalışması gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Açılan yolların bir kısmının asfaltlandığının bilgisini veren Tütüncü, bu yılın kış ayında açılan yeni yolları da yaz döneminde asfaltlayacaklarını kaydetti.
Başkan Hakan Tütüncü, yeni yol açma çalışması yapılan Baraj, Güneş, Habibler, Mehmet Akif Ersoy, Sütçüler gibi ilçenin doğu mahallelerinde, 2012 dönemi sathi kaplama asfalt sezonunu Haziranın ilk haftasında açacaklarını duyurdu. Tütüncü, bu yıl 150 kmye yakın soğuk asfalt çalışması yapmayı hedeflediklerini kaydetti.
Başkan Hakan Tütüncü, Baraj Mahalle Muhtarı Osman Uç ile birlikte gerçekleştirdiği bir araba turu ile mahallede yeni açılan yollarda incelemelerde bulundu.