Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Çankayaya modern yol
26 Mayıs 2012, Cumartesi - 18:53Kepez Belediyesi, Masa Dağının doğu yakasındaki siteler ile şehir merkezi arasında ulaşımı kolaylaştıran yolun, genişletme çalışmasının ardından sıcak asfaltını, orta refüjünü ve kaldırımını yapıyor.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Barış Manço Bulvarı ile Çankaya Mahallesini doğu kısmındaki siteler arasındaki mevcut 900 metre uzunluğundaki dar yolun genişletilmesine yönelik çalışma başlatmıştı. Şehir merkezine ulaşımı kısaltacak olan yol, çalışmanın ardından 20 metre genişletildi. Alt yapı çalışması tamamlanan yol, şimdi de sıcak asfalt, orta refüj ve parke kaldırım hizmetiyle Çankaya Mahallesinin modern görünümüne yaraşır hale getiriliyor.
Fen İşleri Müdürlüğü, yolda ilk olarak sıcak asfalt çalışması başlattı 3 bin 400 ton sıcak asfaltla kaplanacak olan caddedeki alt yapı çalışmaları,orta refüj ve parke kaldırım hizmeti ile tamamlanacak. Bağlantı yolunun çevresinde 4 bin 500 m2 parke kaldırım çalışması gerçekleştirilecek. Alt yapı çalışmalarının Haziran ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Çankaya Mahallesi sakinlerinin taleplerini dikkate alarak, dar olan yolu genişlettiklerini söyledi. Sıcak asfaltıyla, parke kaldırımıyla, orta refüjüyle vatandaşlara konforlu, kaliteli bir yol hizmeti sunduklarını belirten Başkan Tütüncü, yeni yol çalışmasıyla, Çankaya Mahallesinin doğusundaki sitelerde oturanların şehir merkezine ulaşımlarını kolaylaştırdıklarını söyledi.
Antalyayı panoramik bir şekilde izleme olanağı sunan Masa Dağı bölgesindeki Çankaya Mahallesinin, alt yapı problemlerini çözmeye önem verdiklerine değinen Tütüncü, Çankaya Mahallesi, Antalyanın Çankayası olacak dedik ve gereğini de hizmetlerimizle yapıyoruz. Mahallenin tüm yollarını sıcak asfaltla kapladık. Antalyanın ilk seyir terasını mahallemizde inşa ettik. Bu yılda mahalledeki tüm sokakların kaldırımını yapacağız. Gerçekleştirdiğimiz hizmetlerle Çankaya Mahallesini ismine yaraşır bir güzelliğe kavuşturuyoruz. Dedi.
Kepez Belediyesi, Çankaya Mahallesinde bugüne kadar 3 bin 825 metre sathi kaplama asfalt, 12 bin 730 metre sıcak asfalt ile 800 metre yeni yol açma çalışmalarını gerçekleştirdi.
Çankaya Mahallesinin doğu yakasında oturan site sakinleri de yolun genişletilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti, geçtiğimiz aylarda Başkan Tütüncüye ve çalışanlara verdikleri teşekkür yemeği ile dile getirmişti.