Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Düdenbaşını güzelleştiren hizmetler
24 Mayıs 2012, Perşembe - 05:56Başkan Hakan Tütüncü, yeni yol, asfalt, kaldırım ve yeşil alan çalışmaları ile Düdenbaşı Mahallesine güzel bir şehir estetiği kazandırdıklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fen İşleri, Park ve Bahçeler ve Zabıta İşleri müdürleri ile birlikte Düdenbaşı Mahalle Muhtarı Mustafa Yorgancıyı ziyaret etti. Başkan Tütüncü, bu ziyaretle mahallelilerin hizmet taleplerini dinlemeyi ve tespit edilen eksiklere yerinde çözüm bulmayı amaçladıklarını söyledi.
Mahalleyi daha önce de ziyaret ettiğini anımsatan Tütüncü, kapalı olan imarlı yolları ulaşıma açarak, mahalledeki kentsel dönüşümü hızlandırdıklarını belirtti. Tütüncü, mahalle sakinlerinin sorunsuz ve güzel bir şehir ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için de asfalt, kaldırım ve yeşil alan çalışmalarına önem verdiklerini belirtti.
Düdenbaşı Mahallesinde, 3 bin 763 metre yeni yol, 2 bin 480 metre sathi kaplama asfalt, 1367 metre sıcak asfalt, 2 bin 612 m2 beton kaldırım, 3 bin 374 m2 parke kaldırım ile 2 yeni park, 2 de park tadilat çalışması yaptıklarının bilgisini veren Tütüncü, bu alt ve üst yapı çalışmalarıyla mahalleye güzel bir şehir estetiği kazandırdıklarını dile getirdi.
Yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Muhtar Mustafa Yorgancı, muhtar evi ve diğer belediyecilik çalışmalarından dolayı da Başkan Tütüncüye ve bürokratlarına teşekkür etti.
Başkan Hakan Tütüncü ziyarette; içerisindeki mobilyaları, peyzajı eskiyen ve hizmet ömrünü tamamlayan Şehit Dr. Ahmet Belen Parkında devam eden yenileme çalışmalarını da yerinde inceledi.
Ahmet Belen Parkını, su havuzu ve çiçek bahçelerinin yer aldığı mimari proje kapsamında yenileyerek, ismine yaraşır hale getireceklerine işaret eden Tütüncü, parkın mahallenin sosyal yaşam merkezi olacağını belirtti.