Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kepezde Sadabat eğlenceleri
24 Mayıs 2012, Perşembe - 05:43Kepez Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Sadabat Eğlenceleri konseri ile Antalyalıları Lale Devrine götürdü.
Kepez Belediyesinin, amatör bir ruhla kurduğu müzik toplulukları, çok özel ve profesyonel çalışmalara imza atıyor. Açılan eğitim kurslarında yetişen sanatçılardan kurulan Kepez Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu (TSM), Lale Devrindeki sanat müziği kültürünü yaşatmaya yönelik güzel bir etkinlik gerçekleştirdi.
Kepez Belediyesi TSM Topluluğu, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde verdiği konserle, III. Ahmet ve Sadrazam Nevşehirli Damat İbrahim Paşa devrinde İstanbul Kâğıthane semtinde düzenlenen Sadabat Eğlencelerini Kepez e taşıdı. Koro üyeleri, Osmanlı Devletinin son dönemindeki giysiler içerisinde şarkıları icra ettiler.
Şef M. Tahir Çetin yönetimindeki koro, Seyr-i Mehtap Edelim, Girdim Yârin Bahçesine, Gidelim Göksuya, Biz Çamlıcanın Üç Gülüyüz, Arabacı Türküsü, Dondurmam Buz, Telgrafın Tellerine, İstanbuldan Üsküdara Yol Gider, Yangın Olur, Mendilimin Yeşili, İndim Havuz Başına gibi eserleri seslendirdiler.