Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Teomanpaşa Mahallesi`nin yüzü gülüyor
24 Mayıs 2012, Perşembe - 07:44Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, iki yıl öncesine kadar yoğun bir gecekondulaşmanın olduğu Teomanpaşa Mahallesine, yaptıkları kat artışına yönelik imar plan tadilatı, tapu tahsisi, yol, park hizmetleriyle modern bir kent kimliği kazandırdıklarını söyledi.
Birlikte çalıştık, birlikte başardık sloganıyla hareket eden Başkan Hakan Tütüncü, belediyenin yatırımcı birimlerinin müdürleriyle birlikte, Teomanpaşa Mahalle Muhtarı Hüseyin Demiri ziyaret etti. Tütüncü, Muhtar Demirin ve bölgede oturanların belediye hizmetleriyle ilgili isteklerini dinledi.
Hizmetlerle ilgili eksiklikleri yerinde görmek ve problemleri hızlı bir şekilde çözmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Tütüncü, bu tür buluşmaların hem mahalleye hem de Kepeze yapılacak olan yatırımların, birlikte oluşturma anlayışına katkı sağladığını söyledi.
Modern şehirleşme sürecini başlattık
Tütüncü, daha öncede bir çok kez ziyaret ettiği mahallenin, imar probleminden tapu tahsisine, asfalttan parke kaldırıma ve yeşil alana kadar birçok hizmet talebini karşıladıklarını belirtti. İki yıl öncesine kadar mahallede yoğun bir gecekondu yapılaşmasının olduğuna dikkat çeken Başkan Hakan Tütüncü, Kat artışına yönelik imar planı tadilatı, tapu tahsisi, parke kaldırım, sıcak asfalt ve yeşil alan çalışmalarıyla mahallede modern şehirle sürecini başlattık. dedi.
Mahallede yapılan hizmetler
Mahallenin güney bölümündeki Gazi Bulvarının Kepez bölümünde yeşil alan düzenlemesi yaptıkları anımsatan Tütüncü, bu çalışmanın mahallenin modern şehir kimliğini taçlandıracağını söyledi.
Bulvarda yaptıkları basketbol sahası ile mahalleli gençlerin ve çocukların, spor alanı ihtiyacını karşıladıklarını dile getiren Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, bugüne kadar Teomanpaşa Mahallesinde 3 yeni park, 2 park tadilatı, 3 bin 928 bin metre sıcak asfalt, 5 bin 489 m2 parke kaldırım hizmeti gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Tütüncü, mahalle sakinlerinin, huzurlu, modern bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmelerine yönelik çalışmaların devam edeceğini de sözlerine ekledi.
Muhtar Hüseyin Demir de mahalleye yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her türlü talebinin belediye tarafından hızlı bir şekilde karşılandığını ifade etti.