Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kepez zabıtadan çöp ev denetimi
23 Mayıs 2012, Çarşamba - 18:06Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, çevre sakinlerinin şikayeti üzerine yaptığı denetimde, bir çöp evi ortaya çıkardı. Evden 5 kamyon dolusu çöp tahliye edildi.
Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çevre sakinlerinin şikayeti üzerine Beşkonak Mahallesi 4403 Sokak taki 25 no lu evde denetim yaptı. 50 yaşındaki Hüseyin Mertin yaşadığı evde, çöp kutularından toplanan gıda maddeleri, giysiler, pet şişeler, teneke kutular, poşet ve kağıt gibi çöpleri biriktirdiğini belirledi. Zabıta ve temizlik ekipleri, 2 saatlik yoğun çalışmanın ardından evde bulunan 5 kamyon dolusu çöpü boşalttı. Çöplerin boşaltılmasının ardından, temizlik ekipleri evi dezenfekte ederek temizledi.
Tüketicinin korunması kanununa göre semt pazarı ve diğer gıda maddeleri, alış verişi yapılan müesseselerin denetimi, ilçe sağlık müdürlüğü ile kaçak ilan ve reklamın önlenmesi, seyyar satıcılarla mücadele, ana arter ve yol meydan işgallerinin kaldırılması ve kontrolleri, dilencilerle mücadele gibi pek çok alanda çalışma yürüten Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, gelen şikayetleri de büyük bir titizlikle takip ediyor.
Kepez Belediyesi Zabıta Müdürü Ömer Ali Acar, Beşkonak Mahallesinde vatandaşların şikayeti üzerine yaptıkları bir incelemede, Hüseyin Merte ait evde çöp biriktirildiğini tespit ettiklerini belirterek, anında ekiplerce müdahalede bulunduklarını söyledi. Evden 5 kamyon dolusu çöp çıkardıklarını dile getiren Ömer Ali Acar, tamamen boşalttıkları evi ilaçlayarak temizlediklerini kaydetti.