Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Karşıyaka`ya spor sahası
23 Mayıs 2012, Çarşamba - 15:57Başkan Tütüncü, Karşıyaka Mahallesinde Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yanındaki atıl haldeki futbol sahasını ve basketbol alanını, alt yapısını yenileyerek gençlerin ve çocukların hizmetine sunacaklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmet taleplerini dinlemek, problemlere yerinde çözüm üretmek amacıyla Karşıyaka Mahalle Muhtarı Recep Sabırı ziyaret etti. Muhtarlık hizmet binasındaki ziyarette, Park ve Bahçeler Müdürü Sebahat Adanır, Fen İşleri Müdürü Ali Arslan ve Zabıta Müdürü Ömer Ali Acar da hazır bulundu.
Muhtardan hizmet teşekkürü
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muhtar Sabır, kat artışına yönelik imar probleminin çözülmesi, 3 tane yeni park yapılması, eskiyen parkların yenilenmesi, asfalt ve kaldırım hizmetlerinden dolayı mahalle halkı adına Tütüncüye ve bürokratlarına teşekkür etti. Kepez Belediyesinin, mahalle ile ilgili talep ettikleri her türlü hizmeti karşıladığının altını çizen Recep Sabır, yeni yapılan iki parka, çocuk oyun mobilyaları ve açık hava spor aletleri konulmasını talep etti.
Gençlere ve çocuklara spor hizmeti
Yeni yapılan parkların oyuncak ve spor aleti eksikliğini bir-iki hafta içerisinde gideceklerini belirten Başkan Tütüncü, mahalleye yeni bir spor alanı kazandıracaklarının da müjdesini verdi. Tütüncü, Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yanındaki yıllarca atıl halde duran basketbol ve futbol sahasının alt yapısını önümüzdeki günlerde yenileyeceklerini ifade etti.
Tütüncü, Söz konusu alanda toprak saha çalışması yapacağız. Basketbol sahasının zeminini ve potalarını yenileyeceğiz. İki sahanın çevresinde oturma alanları oluşturacağız. Bu çalışma ile bölgedeki gençlere,spor ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri güzel bir mekânı hediye etmiş olacağız. Diye konuştu.
Mahallede neler yapıldı?
Mahalledeki kat mağduriyeti problemini de imarın hukukuna uygun, yargıdan dönmeyecek ve vatandaşların taleplerini karşılayacak şekilde, yaptıkları imar düzenlemesi çalışması ile çözdüklerini kaydeden Başkan Hakan Tütüncü, mahallede 3 adet yeni park, hizmet veremez hale gelen 4 adet parkın yenilenmesi, 1506 metre sıcak asfalt ve 14 bin m2 parke kaldırım çalışması gerçekleştirdiklerini sözlerine de ekledi.
![](/uploads/oldnews/haberler/2012/DSC_3255.jpg)
![](/uploads/oldnews/haberler/2012/DSC_3247.jpg)
![](/uploads/oldnews/haberler/2012/DSC_3262.jpg)
![](/uploads/oldnews/haberler/2012/DSC_8018_1.jpg)
![](/uploads/oldnews/haberler/2012/DSC_9278.jpg)