Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Tütüncü seraları gezdi
22 Mayıs 2012, Salı - 20:50Her fırsatta esnafı ziyaret eden, iş adamlarıyla bir araya gelerek Kepezi konuşan Başkan Hakan Tütüncü, son olarak tarım sektöründe hizmet veren Yüksel Tohumculuku ziyaret etti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hemen hemen her gün esnaf ziyareti yapıyor, iş adamlarıyla bir araya geliyor. Bu yöntemle esnaf ve işadamların yaşadığı sorunlar hakkında bilgi edinen Başkan Tütüncü, sorunlara yerinde ve hızlı müdahale edebiliyor. Başkan Tütüncü, son olarak Yüksel Tohumculuk tarım firmasının bir alt kuruluşu olan Enerji Tarım Şirketinin yöneticileriyle bir araya geldi.
Başkan Hakan Tütüncü, tarım sektöründe Türkiye genelinde büyük rol üstlenen Yüksel Tohumculukun milli anlamda da ülkemize büyük katkı sağladığını kaydetti. Tohum sektörünün gıda üretiminin ana unsuru olduğunu belirten Tütüncü, bu yönüyle ekonomik artı değer oluşturan Yüksel Tohumculukun bölgede istihdamın gelişmesine de büyük katkı koyduğunu söyledi.
Yüksel Tohumculuk Genel Müdürü Mehmet Yüksel, domates, biber, patlıcan, salatalık, kavun, kabak ve karpuz gibi sebze türleri üretiminde ıslah çalışması yaptıklarını ve bu alanda Türkiye genelinde ilk sırayı aldıklarını söyledi. 1100 dekar tarım arazisi ve 400 dekar seraya sahip olduklarını dile getiren Mehmet Yüksel, daha sonra Başkan Tütüncü ile seraları gezerek, ürettikleri tarım ürünlerini yerinde gösterdi.