Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Emeke tam hizmet
22 Mayıs 2012, Salı - 20:05Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Park ve Bahçeler Müdürü Sebahat Adanır, Fen İşleri Müdürü Ali Arslan ve Zabıta Müdürü Ömer Ali Acar ile birlikte Emek Mahalle Muhtarı Süleyman Kabaağaçı ziyaret etti.
Tütüncünün ziyaretiyle mahalleye kazandırılan modern muhtarlık hizmet binası da hizmete girmiş oldu. Muhtar Süleyman Kabaağaç da kat mağduriyeti çözümü, açık semt pazarı, park ve muhtarlık binası hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Yol, park, kaldırım ve imar tamam
Başkan Tütüncü, belediye hizmetleriyle ilgili eksiklikleri yerinde görmek ve talepleri dinlemek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.
Mahallenin tamamına yakın kısmında kaldırım, asfalt ve park çalışmalarının bittiğine işaret eden Tütüncü, Emek Mahallesinin şehir kimliği kazanmasının önündeki kat mağduriyeti engelini de imar düzenlemesiyle kaldırdıklarını bildirdi.
Asfalt ve kaldırımın bakımı yapılacak
Mahallede yaşayanların en önemli talebi olan semt pazarı isteğini de yerine getirdiklerinin bilgisini veren Tütüncü, 2853 m2 alana inşa ettikleri ahşap değirmenli parkın da mahallenin prestijini artırdığını ifade etti.
Başkan Hakan Tütüncü, 2 bin 300 metre yeni yol, 2 bin 564 metre sıcak asfalt, 5 bin 201 m2 parke kaldırım çalışması yaptıkları Emek Mahallesini; park, yol, semt pazarı ve imar düzenlemesi hizmetleriyle ilçenin en güzel yerleşim yerlerinden biri hale getirdiklerinin altını çizdi.
Tütüncü, mahallede yapılaşma tamamlandıktan sonra bozulan asfalt ve kaldırımın bakım onarımını da yapacaklarını sözlerine ekledi.