Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Tütüncü bahar şenliklerinde
21 Mayıs 2012, Pazartesi - 19:29Antalyada bulunan hemşehri derneklerinin, hafta sonu Düzlerçamı ve Kent Ormanında düzenlediği bahar şenliklerine katılan Başkan Tütüncü, vatandaşlar tarafından büyük bir sevgi ve coşkuyla karşılandı.
Başkan Hakan Tütüncü, Antalyada memleket özlemlerini, tek çatı altında toplanarak gideren ve zaman zaman düzenledikleri etkinliklerle, kültürlerini yaşama ve yaşatma fırsatı bulan hemşehri derneklerini yalnız bırakmıyor. 29 Şiranlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ahlat Kültür ve Dayanışma Derneği ile Fethiye Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin üyeleri için hafta sonu düzenledikleri kır şenliklerine katılarak, onların eğlencelerine ortak oldu.
İlk olarak Düzlerçamı Piknik Alanında düzenlenen 29 Şiranlılar Derneği 7. Bahar Şenliklerine katılarak, hemşehri buluşmasına ortak olan Başkan Tütüncü, Dernek Başkanı Şaban Yeniçeri ve vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Ardından Ahlat Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği şenlik alanına geçen Tütüncü, burada Ahlatın yöresel yemeklerinden tattı. Başkan Tütüncü, Ahlatın Başındayım adlı türkü eşliğinde halay çeken dernek üyelerine de eşlik etti.
Son olarak, Kent Ormanında kır şenliği düzenleyen Fethiye Kültür ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret eden Tütüncü, farklı şehirlerden göç ederek Antalyaya yerleşen binlerce insanın aslında aynı kültürün birer parçası olduklarını bildirdi. Bu gibi etkinliklerle vatandaşların kültürlerini daha etkin şekilde yaşadığını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak her zaman hemşehri derneklerinin yanında olduklarını söyledi.
Şenlikte, Nurullah Gençin Bilseydin; baharındı seni bana getiren adlı şiirini okuyan Tütüncü, Fethiyeliler tarafından büyük alkış aldı. Dernek Başkanı Ali Turgay Gümüş de Başkan Tütüncüye verdiği desteklerden ötürü teşekkür plaketi takdim etti.