Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
İşitme engelliler sessiz seslerini Kepezden yükseltti
18 Mayıs 2012, Cuma - 07:18Kepez Belediyesi ve Kepez İşitme Engelliler İlköğretim Okulu işbirliğinde gerçekleştirilen ve Türkiyede bir ilk olan Ulusal İşitme Engelli Okulları Tiyatro Festivali, Kepez İşitme Engelliler İlköğretim Okulunun sahneye koyduğu, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz adlı tiyatro oyunu ile sona erdi.
Ulusal İşitme Engelli Okulları Tiyatro Festivali ile Türkiyede bir ilke daha imza atan Kepez Belediyesi, İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Antalyadan yüzlerce işitme engelli öğrenciyi EBKMde bir araya getirdi.
Bursa Duyum İlköğretim Okulu öğrencilerinin Şımarık İspanyol Balığı oyunu ile başlayan tiyatro festivali, 2. gün İstanbul Yeditepe Özel Meslek Lisesi öğrencilerinin Kül Kedisi 3. gün Eskişehir Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu öğrencilerinin Orman Kanunu adlı tiyatro oyunlarının gösteriminin ardından, son gün Kepez İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencilerinin sahneye koydukları Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz adlı tiyatro oyunu ile sona erdi.
EBKMnin salonu hınca hınç doldu
Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde düzenlenen 1.Ulusal İşitme Engelli Okullar Tiyatro Festivali final gösterimine, Kepez Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Eciş, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muzaffer Şahin, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ve velilerle birlikte çok sayıda engelli katıldı. 500 kişilik salon, merdiven boşlukları dahil tamamen doldu.
Kepez engellilerle el ele yürüyor
Engeliniz Engelimizdir projesi ile engelli ve engeli olmayan öğrencileri aynı ortamda buluşturan ve ortak paylaşımlar elde etmelerini sağlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, engelli öğrencilerin fırsat verilmesi halinde neler yapabileceklerini, Kepez Belediyesi ve Antalya İşitme Engelliler Okulu işbirliğinde düzenlenen 1.Ulusal Engelli Okullar Tiyatro Festivali ile gözler önüne serdi.
Duymadan konuşmadan anlatılan bir hikaye
Kepez İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencileri, müziği duymadan sahneledikleri tiyatro oyunu ile izleyenlerden tam not aldı. Bürokrasinin neden olduğu güçlükleri tiyatro oyunu ile ortaya koyan işitme engelli öğrencileri, izleyiciler ayakta alkışladılar.
Oyunun sonunda, festivale Bursadan katılan Duyum İlköğretim Okulu öğrencilerine plaket ve katılım belgelerini takdim eden Kepez Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Eciş, festivalin en küçük tiyatro oyuncusu İsa Çivike ise çiçek vererek başarılarının devamını diledi. Eciş, işitme engelli öğrencilerin tiyatro oyunları ile Antalya ve Kepezde bir fark yarattıklarını söyledi.
Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ise festivale Eskişehirden katılan Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenlerine plaket takdim ederek katılım belgelerini verdiler. Mesut Kocagöz, Kepez Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekliye festival süresince öğrencilerin eğitimine verdiği destekten dolayı plaket takdim ederek teşekkür etti.
Plaket töreni, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muzaffer Şahinin, İstanbul Yeditepe Özel Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine plaket ve katılım belgeleri takdimiyle son buldu.