Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Ulusa yeni muhtarlık binası ve bilgi evi
17 Mayıs 2012, Perşembe - 19:52Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ulus Mahallesinde yenileme çalışması devam eden Sadettin Küçük Parkı na yeni muhtarlık binası ve bilgi evi yapılacağını söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi Fen İşleri, Park Bahçeler ve Zabıta birim müdürleriyle birlikte Fabrikalar, Yükseliş ve Ulus mahalle muhtarlıklarını ziyaret ederek sorunları yerinde dinledi.
Başkan Tütüncü, beraberinde ki heyetle birlikte ilk olarak Fabrikalar Mahalle Muhtarı Feyzullah Büyükkeleşi ardından Ulus Mahalle Muhtarı Celal Gödüçü ve son olarak da Yükseliş Mahalle Muhtarı Memduh Aydıncanı ziyaret etti.
Mahalle muhtarları ziyaretinde, muhtarların mahalleleri ile ilgili sorunlarını dinleyen Başkan Tütüncü, sorunların çözümü için ilgili birim müdürlerine talimat verdi. Ulus Mahalle Muhtarlığını ziyaretinde de Muhtar Celal Gödüçe, Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yenileme çalışmasını sürdürdüğü Sadettin Küçük Parkında, yeni muhtarlık binası ve bilgi evi yapacaklarının müjdesini verdi.
Daha sonra muhtar Celal Gödüçle birlikte yenileme çalışmaları devam eden Sadettin Küçük Parkında incelemelerde bulunan Tütüncü, tadilat çalışması kapsamında parkta yeni peyzaj çalışması yapacaklarını, bunun yanı sıra aydınlatma, süz havuzu, mobilya ve oyun grupları ile parkı modern bir görünüme kavuşturacaklarını kaydetti.
Kadınların sosyal ve kültürel aktivitelerini yapabilecekleri hanımlar lokali yapacaklarını da dile getiren Tütüncü, parkta ayrıca koşu parkuru, basketbol sahası ve açık hava spor aletleri ile vatandaşlara spor yapma imkanı da sunacaklarını söyledi. Tütüncü 4 bin 500 metre kare alana kurulu olan parkın içine Muhtarlık binasının yanı sıra Bilgi Evide inşa edeceklerini belirterek, burada gençlerin kütüphane ve internet ağı ile diledikleri bilgiye ücretsiz ulaşma imkanı bulabileceklerini söyledi.
Muhtarlara yaptıkları ziyaretler ile mahallelerin sorunlarını yerinde görme imkanı bulduklarını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, bu sorunların bir çoğunu birim müdürlerine verdiği talimat ile yerinde çözdüklerini kaydetti.