Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kepezde dersler devam ediyor
17 Mayıs 2012, Perşembe - 19:45Kepez Belediyesi birimlerini gezen Şerife Tufan İlköğretim Okulu öğrencileri, Başkan Hakan Tütüncüyle sohbet edip, yerel yönetimler hakkında bilgiler aldı.
Kepezli öğrenciler, Sosyal Bilgiler dersinin Yerel Yönetimlerde Kamu Kurum ve Kuruluşların İşleyiş Şekli konusunu yerinde öğreniyor.
Okullardan gelen yoğun talep üzerine devam ettirilen proje kapsamında Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2011-2012 eğitim öğretim yılı başında başlatılan proje kapsamında şimdiye kadar 3 bin 406 öğrenciyi belediye hizmet binasında ağırlayarak, onlara yerel yönetimlerin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Son olarak Şerife Tufan İlköğretim Okulunun 65 öğrencisini Kepez Belediye Meclis Salonunda kabul eden Tütüncü, belediyelerin genel hizmetleri ve birimleri hakkında bilgiler verdi.
Başkan Hakan Tütüncü, yol açmanın, asfalt yada park-bahçe çalışmaları yapmanın temel görevleri olduğunu ancak Kepez Belediyesi olarak bunlarla birlikte, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri de yine temel görevleri arasında gördüklerini söyledi. Ülkemizin geleceğini oluşturan gençleri, gelecek vizyonumuzun merkezine aldık. diyen Tütüncü, yaptıkları projelerde ve etkinliklerde gençleri ve öğrencileri ön planda tuttuklarını kaydetti.
Başkan Tütüncüye şiir
Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen İstiklal Marşının kabulünün 91. yılında okullar arası İstiklal Marşı Okuma Yarışmasında birinci olan Tuğba Çakmak, İstiklal Marşının tamamını, 5. sınıf öğrencisi Esra Ürkut da Sakarya şiirini okudu.
Yarışmada birinci olan ve ödül olarak bilgisayar kazan Tuğba Çakmak, Kepez Belediyesi tarafından gelenekselleştirilen ve gelecek yıl yenisi yapılacak olan İstiklal Marşı Okuma Yarışmasına katılmaları için tüm öğrencilere çağrıda bulundu. Edebiyat ile yakından ilgilenen biri olarak, bu sürprize çok sevindiğini dile getiren Tütüncü, öğrencilere küçük birer hediye vererek teşekkür etti.
Öğrencilere ücretsiz sinema
Başkan Tütüncü öğrencilerin sürprizine, sürprizle karşılık verdi. Şerife Tufan İlköğretim Okulunun 5-A ve 5-D sınıflarında hayatlarında hiç sinemaya gitmemiş öğrenci sayısının çoğunlukta olduğunu belirten Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak bu iki sınıfın tüm öğrencilerini Alvin ve Sincaplar adlı animasyon filmine götürecekleri müjdesini verdi.