Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Tütüncü veliler ile öğrenciler arasında köprü oldu
15 Mayıs 2012, Salı - 19:17Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 10 bine yakın anne-babaya yol haritası çizen Anne-Baba Okulu projesi ile kuşak farkını ortadan kaldırmayı amaçladıklarını söyledi.
İlk kez 2011de başlayan ve bu güne kadar 10 bine yakın anne-baba için, çocuklarıyla doğru iletişimin anahtarını veren Anne-Baba okulu projesi, 80.Yıl İlköğretim Okulunda düzenlenen ile devam ediyor. Eğitim Uzmanı Osman Günalın anlatımıyla Çocuklarla doğru iletişim nasıl kurulur? sorusuna cevap arayan anne-babalar, projeye büyük ilgi gösteriyor.
Anne-Baba Okulu seminerine katılan velileri ziyaret eden Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak hayata geçirdikleri, hemen hemen tüm projelerde gençleri ön planda tuttuklarını bildirdi. Bunun nedeninin de geleceğin onların elinde şekillenecek olması diyen Tütüncü, ülke olarak ihtiyacımız olanın, daha iyi eğitim almış ve yetişmiş gençler olduğunu söyledi.
Bunun sadece, fiziki yapısı iyi okullarla yada iyi öğretmenlerle mümkün olamayacağını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, bunlardan daha önemli olanın, anne ve babaların çocuklarına olan davranış biçimleri olduğunu kaydetti. Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak, bir yıldır sürdürdükleri proje ile anne- baba ve çocukları arasında, kuşak farkı nedeniyle yaşanan sorunların önüne geçmek istediklerini söyledi.
Tütüncü, Anne-Baba Okulu semineri sonrasında sınıflarda öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilerle aynı sıralarda oturan ve onlarla samimi bir sohbet ortamı kuran Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilere Her zaman sizlerin yanınızdayım. Eğitim hayatınız süresince karşılaştığınız sorunların çözümü noktasında, şunu iyi bilin ki tüm imkanlarımı çekinmeden sonuna kadar kullanırım. dedi.
Öğrenciler de okullarını ziyaret eden ve kendilerine her türlü desteği sağlayan Başkan Tütüncüye teşekkür ederek, günün anısına birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.