Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kent Ormanı haftanın her günü dolup taşıyor
13 Mayıs 2012, Pazar - 06:4423 okuldan yaklaşık 5 bin öğrenci, öğretmen ve veli, Kent Ormanında panayır havasında piknik yapıp, oyunlar oynayıp eğlendiler. Bu güzel ortamda piknik yapan okulları ziyaret eden Başkan Hakan Tütüncü, öğrenciler ve velilerden büyük ilgi gördü.
Kent Ormanı, haftanın her günü, hem piknik yapmaya hem de şehrin gürültülü ve gergin ortamından kaçıp, doğayla baş başa kalmak isteyen insanlarla dolup taşıyor. Okulların da yıl sonunun gelmesiyle başlayan, piknik gezilerinin ana üssü konumuna gelen Kent Ormanı, bir günde Antalyanın değişik bölgelerindeki 23 okuldan; öğrenci, öğretmen ve velilerden oluşan yaklaşık 5 bin kişiyi ağırladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Belediye Meclis üyesi Hasan Demir ile birlikte, Kent Ormanında piknik yapıp, oyunlar oynayıp gönüllerince eğlenen öğrenci, öğretmen ve velileri ziyaret ederek, onların bu mutluluğuna ortak oldu. Öğrenci velileriyle birlikte 23 okuldan, yaklaşık 5 bin kişinin piknik yaptığı alanda, Başkan Tütüncü büyük bir sevgiyle karşılandı.
Piknik yapan öğrenciler ve velilerle sohbet edip, tek tek fotoğraf çektiren Başkan Tütüncü, kentle bütünleşmiş, ancak yıllardır atıl halde kaderine terk edilmiş olan bu ormanlık alanı, göreve geldiği ilk gün itibariyle çalışmalara başlayarak projelendirdiklerini ve Kent Ormanı olarak Antalyalıların hizmetine sunduklarını söyledi.
İnsanların; gezip, dolaştığı, aileleriyle birlikte piknik yaptığı, çocuklarını yeşil dokuyla tanıştırdığı Kent Ormanıyla, Antalyalılara nefes alabilecekleri bir alan kazandırdıklarını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, kısa bir zaman içerisinde Meşe Kapısında açacakları, Açık Hava Tiyatrosu, yürüyüş, koşu ve bisiklet yolunu da Antalyalıların hizmetine sunacaklarını bildirdi.