Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Çocuklar için modern bir Varsak
9 Mayıs 2012, Çarşamba - 05:29Başkan Hakan Tütüncü, kültür merkezi, spor salonu, asfalt, park, kaldırım, meslek ve sanat kursu hizmetleri ile kasaba görünümündeki Varsakın, şehir kimliği kazanmaya başladığını söyledi.
Varsak İlköğretim Okulunu ziyaret eden Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü, kahvaltıda bir araya geldiği okul yönetimi ve öğretmenlerle eğitimi ve bölgeye yapılan belediye hizmetlerini konuştu.
Başkan Tütüncü, çadır tarzı spor salonu kazandırdıkları okulun bahçesine sıcak asfalt döktüklerini, bakım, onarım gibi alt yapı taleplerini de karşıladıklarını belirtti. Daha önce de birkaç kez Varsak İlköğretim Okulunu ziyaret ettiğini anımsatan Tütüncü, çok sevdiği öğrencilerin kaliteli, sağlıklı ortamlarda eğitim süreçlerini devam ettirmeleri için okullara alt yapı desteklerinin devam edeceğini bildirdi.
Sınıfları da gezen Tütüncü, büyünce ne olacaksınız, sorusuna öğrencilerin, doktor, avukat, mimar, öğretmen cevabı vermesinden de mutlu oldu. Başkan Tütüncü, öğrencilere, derslerine çok çalışmaları ve kitap okumaları halinde gelecekle ilgili hayallerini gerçekleştirebileceklerini hatırlattı.
Yaptıkları hizmetlerle kasaba görünümündeki Varsakı güzelleştirdiklerine değinen Tütüncü, şunları söyledi: Eski belediye binası yanındaki mezbele haldeki düğün salonunu çok güzel bir butik kültür merkezi haline getirdik. Hizmete giren ve Ahmet Hamdi Tanpınar ismini verdiğimiz kültür merkezimizde, öğrencilerimiz sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerini yapabilecekler. Yine kültür merkezinin yanındaki çınar ağaçlarının bulunduğu 6 dönümlük alana su havuzlu çok güzel bir Osmanlı Bahçesi yaptık. Eski belediye binasını Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları şubesi haline getirdik. Okulun bahçesine spor salonu inşa ettik.
Yıkımına başladığımız Varsak Stadının olduğu 46 dönümlük araziye de içerisinde olimpik kapalı yüzme havuzunun ve masal parkının bulunduğu Kepez Park Varsak Projesini inşa edeceğiz. Yaptığımız bu hizmetlerle Varsak her geçen gün daha da güzelleşiyor ve şehirleşiyor. Varsak, eskiden şehir merkezine uzak bir yerleşim bölgesiydi. Yaptığımız yatırımlarla Varsakı, kent merkezine yaklaştırdık.
Bu kadar hizmeti armağan ettiğimiz Varsak bölgesinde oturan öğrencilerimizden tek isteğimiz derslerine çalışmalarıdır.
Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz da okula ilgisinden ve hizmetlerinden dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür etti. Öğrenciler de hem ziyaretten hem de spor salonu hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.