Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Ağa`dan güreş yemeği
5 Mayıs 2012, Cumartesi - 20:52Kepez Belediyesi`nin, bu yıl 8.`sini düzenlediği geleneksel yağlı güreşlerde ağa seçilen İsmail İltemir, güreşi komitesi üyelerine teşekkür yemeği verdi.
Kepez Güreş Ağası İsmail iltemir`in, Düzlerçamı`ndaki Osmanın Yeri Restoran`da düzenlediği yemeğe, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Papak, Kepez Müteahhitler Derneği Başkanı Süleyman Akbıyık, Kepez Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, güreş tertip komitesi üyeleri, iş adamları, esnaf ve bazı mahalle muhtarları katıldı.
Yemekte Kepez Belediyesi 8. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri değerlendirildi, gelecek yılki güreşlerin daha da coşkulu geçmesi için nelerin yapılabileceği konuşuldu.
Başkan Hakan Tütüncü de meclis üyelerinin, iş adamlarının, esnafın, muhtarların, ilçedeki sivil toplum örgütlerinin desteği ile bu yıl da Antalyalılara güzel bir güreş organizasyonu izlettirdiklerini söyledi.
El birliği, gönül birliği ile ata sporunu yaşatmaya, geleceğe taşımaya yönelik etkinlikleri yapmaya devam edecekleri kaydeden Tütüncü, yemeği düzenleyen Kepez Güreş Ağası İsmail İltemir`e, 8. yağlı güreşlere destek veren meclis üyelerine, muhtarlara ve iş adamlarına teşekkür etti.
Ağa İsmail İltemir de ata sporunu yaşatmayı amaçlayan ve Kırkpınar tadında organize edilen Kepez güreşlerinin ağası olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.
Ağa İltemir, yağlı güreşlerin gelecek kuşaklara aktarılmasında üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.
Yemek, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.