Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kepezde voleybol şöleni başladı
5 Mayıs 2012, Cumartesi - 07:45Kepezde, lise ve ilköğretim okullarından 65 takımın katıldığı Bayanlar Voleybol Turnuvasının grup maçları başladı. Geleceğin Sultanlarının maçları nefesleri kesiyor.
Kepezde, basketbolun ardından şimdi de voleybol şöleni yaşanıyor. Sokak Basketbol Turnuvasından sonra organize edilen voleybol turnuvası maçlarında yüzlerce kız öğrenci, hem spor yapıyor hem de eğleniyor.
Kız öğrencileri, spora teşvik etmek amacıyla organize edilen ve geçtiğimiz Pazartesi günü açılışı yapılan turnuva, grup maçları ile devam ediyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de turnuvanın ikinci günü tribündeki yerini aldı. Tütüncü, Kepez Belediyesi Spor Salonunda, Atatürk Anadolu Lisesi-Hızır Reis Ticaret Meslek Lisesi (2-0) ile Hüseyin Avni Çöllü İlköğretim Okulu-Kaan Turan İlköğretim Okulu (0-2) arasında oynanan maçları izledi.
Öğrencilere sosyal ortam oluşturduk
Turnuvaya katılan takımların oyuncularına ve beden eğitimi öğretmenlerine başarılar dileyen Tütüncü, Kepezi; amatör sporun, gençlik, eğitim, kültür ve sanat şehri haline getireceğiz, diye bir vizyon ortaya koymuştuk. O vizyonun en güzel yansıması da bu turnuva oldu. dedi.
Lise ve ilköğretim okulları arasında düzenledikler sokak basketbol turnuvasında yaşanan coşkunun, bu organizasyonda da devam ettiğini söyleyen Tütüncü, turnuvanın, kız öğrencilere sosyal ortam oluşturduğuna dikkat çekti.
Destek verenlere teşekkür etti
İster gençlik, ister spor veya eğitim penceresinden bakalım, organize ettiğimiz spor turnuvaları çok önemli ve özel çalışmalardır. diyen Tütüncü, projeyi birlikte gerçekleştirdikleri; Kepez Kaymakamlığına İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Sabah Akdeniz Gazetesi Bölge Temsilcisi Mevlüt Yeni ve gazete çalışanlarına teşekkür etti.
Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Arenayı ve dört mahallede yaptıkları çadır tarzı spor salonlarını, ilçe halkının ve çocukların sporla buluştuğu mekanlar haline getirdiklerini de sözlerine ekledi.
Turnuva 14 Mayısta sona erecek
Turnuvanın organizasyonuyla ilgili olarak, Kepez Kaymakamlığı, Kepez Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sabah Akdeniz Gazetesi arasında protokol imzalandı.
Grup maçlarının 3 set üzerinden oynandığı turnuva, lise ve ilköğretim olmak üzere iki kategoride düzenleniyor. Lise kategorisine Antalya merkez ilçelerdeki tüm liseler, ilköğretim kategorisine ise Kepezdeki okullar katılıyor.
Bayanlar Voleybol Turnuvası, 14 Mayısta final maçları ile sona erecek.