Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Tütüncü öğrencileri sevindirdi
4 Mayıs 2012, Cuma - 19:31Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz hafta düzenlenen Okullar Yarışıyor etkinliğinin kupa töreninde öğrencilere verdiği sözü yerine getirdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 8 ay önce Antalya merkezde tüm ilköğretim okullarını kapsayan sportif bir faaliyet olan Okullar Yarışıyor etkinliğinin startını vermiş ve geçtiğimiz hafta düzenlenen törenle de dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermişti.
Kent Ormanında hafta sonları gerçekleştirilen ve yaklaşık 8 ay süren yarışmanın sonunda dereceye giren öğrenciler Başkan Tütüncünün elinden kupalarını almıştı. Bu tören sırasında derece elde edemeyen ancak Kepez Belediyesinden bir hatıra olması maksadıyla, madalya almak istediklerini dile getiren öğrencilere Başkan Tütüncü verdiği sözü yerine getirdi.
Kazım Şenöz ve Cumhuriyet İlköğretim Okulundan toplam 95 öğrenciyi Kepez Belediye Meclis Salonunda ağırlayan Başkan Tütüncü, öğrencilere tek tek verdiği madalyaların yanı sıra Vehbi Vakkasoğlunun Çanakkale Bir Destandır adlı kitabını da hediye etti.
Yerel yönetimlerin; yol, park, kaldırım yapımı gibi temel görevleri olduğunu dile getiren Başkan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak bunların dışında, ülkenin geleceği olan gençlere yatırım yapmayı da yine temel görevleri arasında gördüklerini söyledi. Kepez bölgesinde ki okullara çevre düzenlemesinden yeni dersliklere, temizlikten, teknik ekipmana kadar pek çok konuda destek sağladıklarını ifade eden Tütüncü, 3 yıl içinde okullara verdikleri desteğin maliyetinin 6,5 milyon lirayı bulduğunu kaydetti.
Tütüncü, öğrencilerin daha iyi koşullarda eğitim alabilmelerini sağlamak için büyük bir gayret içinde olduklarını belirterek, Okullar Yarışıyor gibi düzenledikleri sosyal faaliyetlerle de onlara, takım çalışması ve paylaşma bilinci gibi öğretiler kazandırmak istediklerini söyledi.
Başkan Tütüncü, öğrencileri aileleriyle birlikte 28 Mayıs Pazartesi günü Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde düzenlenecek olan Unutulmayan 90lar konserine de davet etti.
Başkan Hakan Tütüncünün geçtiğimiz hafta düzenlenen kupa töreninde verdiği sözü kısa bir süre içinde yerine getirmesini sevinçle karşılayan öğrenciler, aldıkları madalya, kitap ve konser daveti ile son derece mutlu olduklarını söyleyerek, Başkan Tütüncüye kendilerine gösterdiği bu ilgi için teşekkür ettiler.