Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
En önemli yatırım eğitime destektir
1 Mayıs 2012, Salı - 04:54Başkan Hakan Tütüncü, eğitime verdikleri desteğin ve öğrencilerle gönül bağı kurmalarının ilçede yaptıkları en önemli yatırım olduğunu söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğretmenlerle, öğrencilerle sohbet etmek ve talepleri dinlemek amacıyla, Kanal Mahallesindeki Alâeddin Keykubat İlköğretim Okulunu ziyaret etti. Tütüncü, kahvaltıda bir araya geldiği Okul Müdürü Cemalettin Ulustan, öğretmenlerden ve okul aile birliği üyelerinden, öğrencilerin dersleri ve okulun sıkıntılarıyla ilgili bilgi aldı.
Başkan Tütüncü, daha sonra iki sınıfa giderek, burada sohbet ettiği öğrencilerin taleplerini dinledi. Öğrencilik döneminde kendilerine sunulmayan eğitim imkânlarını, şimdi Kepezli çocuklara sunduklarının altını çizen Tütüncü, Çok sevdiğimiz öğrencilerimizin başarılı olması için okullarımızın fiziki alt yapısını güzelleştirdik, güzelleştirmeye de devam edeceğiz. dedi.
Eğitime sağladıkları desteğin ve öğrencilerle gönül bağı kurmalarının ilçede yaptıkları en önemli yatırım olduğunu vurgulayan Tütüncü, İnsanları güzelleştiremezseniz, şehirleri de güzelleştiremezsiniz anlayışı ile eğitme büyük önem veriyoruz. Okullarımıza hem maddi destek veriyoruz hem de ziyaretlerimizle; idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle gönül bağı kuruyoruz. ifadesini kullandı.
Tütüncü, okul bahçesinde toplanan öğrencilere de şöyle seslendi; Sizleri çok seven belediye başkanınız olarak, sizlerin başarılı olmanız için çalışıyoruz. Dile getirilen okulun eksikliklerinin giderilmesi için de okul idaresi ile birilikte çalışma yapacağız. Çok sevdiğimiz ülkemizi yarınlara güçlü bir şekilde taşımak, Atatürkün de söylediği gibi sizlerin vazifesidir.
Çanakkale Savaşında ve Kurtuluş Savaşında başta büyük Atatürk olmak üzere, bu güzel vatanı bizlere bırakan aziz şehitlerimizi hiçbir zaman asla unutmayın. Bir milletin çocukları, Şehitlerine ne kadar çok hürmet ederse, o millet o kadar yücelir ve yükselir. Derslerinize çok çalışın ve çok kitap okuyun. Anne ve babalarınızın, öğretmenlerinizin yaptığı nasihatlere itina gösterin. Birbiriniz arasında sevgiyi, saygıyı ve kardeşliği geliştirin.
Ziyaret sırasında öğrenciler, okul bahçesinin küçük olmasından dolayı, basketbol ve voleybol oynayacakları alanlarının olmadığını ifade ettiler. Başkan Tütüncü de, okulun yanındaki kapalı semt pazarının içerisinde basketbol ve voleybol alanları yapma sözü verdi.
Ziyarette Kanal Mahalle Muhtarı Emin Küçükkara da hazır bulundu.