Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kepezden okullara kupa
28 Nisan 2012, Cumartesi - 21:19Kepez Belediyesinin, Antalya merkezdeki tüm ilköğretim okullarına yönelik düzenlediği spor yarışmasında birinci olan okullar kupalarını aldı.
Kepez Belediyesinin, öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamak amacıyla, geçtiğimiz Ekim ayında başlattığı Okullar Yarışıyor organizasyonu, kupa töreniyle sona erdi.
Kent Ormanında hafta sonları gerçekleştirilen yarışmaya, Aksudan 7, Döşemealtıdan 6, Kepezden 27, Konyaaltıdan 3 ve Muratpaşadan 10 olmak üzere toplam 53 okuldan 2 bin 500 öğrenci katıldı. Her okulun 40 öğrenci ile 5 ay boyunca; lastik teker üzerinden atlama, sürünme, tırmanma, el becerisi ve zihinsel düşünce gibi etaplarda mücadele etmesinin ardından, 5 merkez ilçenin birinci olan ilköğretim okulları belirlendi.
Birinci olan okullar
Aksudan Rabiye Mehmet Ülger İlköğretim Okulu, Döşemealtıdan Osman Ali Cingöz İlköğretim Okulu, Kepezden İbrahim Doğaner İlköğretim Okulu, Konyaaltıdan Halit Uluç İlköğretim Okulu, Muratpaşadan Melahat Faraçlar İlköğretim Okulu birinci oldu.
Kent Ormanında düzenlenen törenle de birinci olan okullar, kupalarını, madalyalarını ve başarı belgelerini aldı.
Hem eğlendiler hem de kupa sevinci yaşadılar
Öğrencilerin halk oyunları, dans gösterisi ve konserinin yer aldığı törene, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, İl Müftüsü Ahmet Çelik, Antalya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Aydın ile yarışmada yer alan okulların öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
Gelecek yıl da düzenlenecek
Başkan Tütüncü de konuşmasında, 5 ay boyunca Kent Ormanında, sporun birleştirici ve kardeşlik ikliminde centilmence yarışan tüm öğrencileri kutladı. Tütüncü, yarışma ile Antalya merkezdeki ilköğretim okullarındaki öğrencilere, Kepez Kent Ormanında doğanın içerisinde sosyal etkinlik ve spor yapma imkanı sunduklarını söyledi.
Öğrencilerin, yarışmadan memnun kaldıklarını belirtmesi ve yarışmanın tekrarının yapılmasını istemesi üzerine Tütüncü, Okullar Yarışıyor projesini önümüzdeki yıllarda da düzenleyeceklerini ifade etti.
Ülkenin geleceği için çalışıyoruz
Öğrencilerin, eğitim ortamlarını kaliteli hale getirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Tütüncü, yarışmalarda mücadele eden çocuklara şöyle seslendi:
Sizleri, tüm çocuklarımızı çok seviyoruz. Kendi çocuklarımız gibi sizleri de bağrımıza basıyoruz. Sizlerin çok daha iyi ortamlarda eğitim görmeniz için gayret gösteriyoruz. Büyük Atatürkün söylediği gibi, geleceğin teminatı sizlersiniz. Her hizmeti sizler için yapıyoruz. Sizleri geleceğe en güçlü şekilde taşımak için gayret gösteriyoruz.
Tütüncü, yarışmanın düzenlenmesinde emeği olan belediye bürokratlarına, çalışanlara ve yarışmada yer alan okulları temsil eden öğretmenlere teşekkür etti.
Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra diğer katılımcılarla birlikte, merkez ilçelerin birinci olan ilköğretim okullarına; kupalarını, madalyalarını ve başarı belgelerini verdi.
Yarışmada yer alan öğretmenler ve diğer okulların öğrencileri de başarı belgesi ile ödüllendirildi.