Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Turnuvaya Antalyaspor temalı açılış
26 Nisan 2012, Perşembe - 19:59Kepez Belediyesinin, 12 il derneğinin mücadele edeceği Hemşehri Dernekleri Futbol Turnuvasının açılışı, Antalyaspor formasını giyen eski futbolcuların, şöhretler karması maçı ile yapıldı.
Kepez Belediyesinin bu yıl ikincisini düzenlediği Hemşehri Dernekleri Futbol Turnuvası, şöhretler karması maçı ile başladı. Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadındaki açılış töreninde, Antalyasporda oynayan ve jübilesini yapan eski futbolcular gösteri maçı yaptı.
Teknik sorumluluğunu Adnan Reşmenin yaptığı beyaz takım; Ayhan Yakar, Göksel Kırıkoğlu, Rauf Kolancı, Mehmet Çiçek, Mustafa Gürsel, Barış Çakır, Kadir Durum, Orhan Kapucu, Birkan Aslan, Erdoğan Gidici ve Adnan Gülekten, teknik sorumlusu Ramazan Fetenin olduğu mavi takım ise Cevdet Bilgin, Abdülkerim Koç, İskender Eroğlu, Hüseyin Baysan, Nuri Kanburoğlu, Muzaffer Yüzbaş, Mehmet Özkul, Ramazan Özen, Sancar Bicikçi, Oral Yenigün, Mustafa Yılmaz ve Mehmet Uğurludan oluştu.
Şöhretler karması maçını Tütüncü başlattı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de maçtan önce iki takımın kaptanlarına çiçek verdi. Eski hakemlerden Adnan Kolakın yönettiği şöhretler karması maçının santrasını ise Başkan Tütüncü yaptı. 20 dakikalık iki devre üzerinden oynanan maç, 44 berabere bitti.
Turnuva ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Tütüncü, Türkiyenin değişik illerinden gelenlerin Antalyada oluşturduğu şehir kültürü hayatına katkı sağlamak ve toplumsal dayanışma bağını güçlendirmek amacıyla turnuvanın ikincisini organize ettiklerini söyledi.
Futbol turnuvasının ilkinde hemşehri dernekleri arasında dostluğun ve muhabbetin oluştuğunu işaret eden Tütüncü, bu dostluk diyalogunun güçlü bir şekilde sürmesinin ise kendisini mutlu ettiğini ifade etti.
Turnuvaya Antalyasporlu açılış
Hemşehri Dernekleri Futbol Turnuvasının ikincisini, kent için önemli bir değer olan Antalyaspor ile açmak istediklerine vurgu yapan Başkan Hakan Tütüncü, Turnuvanın açılışını, Antalyasporun formasını senelerce gururla ve onurla taşımış olan eski futbolcuların yer aldığı şöhretler karmasının gösteri maçı ile yaptık. Hem Antalyaspora vurgu yaparak turnuvayı başlatmamızdan, hem de iller arasında muhabbeti geliştirecek olan bu turnuvayı düzenlememizden dolayı memnuniyet duyuyorum. Turnuvanın, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, dostluğumuza katkı veren bir süreç olmasını temenni ediyorum. görüşünü dile getirdi.
Şöhretler karması maçını Kepez Belediye Meclis Üyesi Rüştü Peker, Dilaver Tanık, Başkan Yardımcı Mesut Kocagöz ile Antalya Çorumlular Derneği ve Antalya Kağızmanlılar Derneği üyeleri de izledi.
Şöhretler maçı gelenekselleştirilecek
Bir gazetecinin, şöhretler karması maçını geleneksel hale getirmek istiyor musunuz? sorusuna Tütüncü, şu cevabı verdi; Elbette getirmek isteriz. Eski futbolcular bu maçlarla eski günlerini hatırlıyorlar, dostluklarını, arkadaşlıklarını pekiştiriyorlar. Gerek şöhretler karması maçları düzenlenmesine gerekse Antalyasporun kentlinin gönlünde yer almasına yönelik sosyal çalışmaları yapmalıyız, diye düşünüyorum. Antalyaspor en çok Antalyasporluluk aidiyetine ihtiyaç duyuyor. Yerel yöneticiler olarak bu sürece katkı vermeliyiz diye düşünüyorum. Kendi hareket alanımız içerisinde Antalyaspora vurgu yapmak suretiyle bu sürece katkı vereceğimizi düşünüyorum.
Dernek maçları 30 Nisanda
Kardeşlik ortamını pekiştirmek amacıyla ikincisi düzenlenen, Hemşehri Dernekleri Futbol Turnuvasının grup maçları ise 30 Nisanda Şehit Parkındaki halı saha tesislerinde başlayacak.
Futbol turnuvasında, Ağrı, Burdur, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Kayseri, Konya, Muş, Siirt, Van hemşehri dernekleriyle, Antalya Karadenizliler Derneği ile Vanlılar Vakfı mücadele edecek. Kura çekimi yapılan turnuvanın maçları ise profesyonel hakemler tarafından yönetilecek.
Turnuvanın ilk şampiyonu, Antalya Karadenizliler Derneği olmuştu.