Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
Bilgi evinin sayısı artıyor
18 Nisan 2012, Çarşamba - 04:40Başkan Hakan Tütüncü, ilköğretim okulu öğrencilerine, bilgisayar, internet ve kitap hizmetinin sunulduğu Semt Kitaplığı ve Bilgi Evi projesini, bu yıl içerisinde 10 ile 15 mahallede daha gerçekleştireceklerini söyledi.
Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, okul idarecilerinin taleplerini dinlemek ve öğrencilerle sohbet etmek amacıyla Altınova İlköğretim Okulunu ziyaret etti.
Kepez Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Güliz Yılman, Ramazan Eciş ile Altınova Düden Mahalle Muhtarı Saim Şenin de yer aldığı ziyarette Tütüncü, kahvaltıda biraraya geldiği yöneticilerin okulla ilgili isteklerini dinledi.
Daha sonra okul bahçesinde çocuklarla basketbol oynayan Tütüncü, sınıfları da gezdi.
Bir öğrencinin kitap isteği üzerine Başkan Tütüncü, ilk pilot uygulamasını İsmet İnönü Parkında yaptıkları, Semt Kitaplığı ve Bilgi Evi projesini, bu yıl içerisinde 10 ile 15 mahallede daha gerçekleştireceklerini açıkladı.
Tütüncüye hizmet plaketi
İlköğretim okulu öğrencilerine yönelik bilgi evlerinde, ücretsiz olarak bilgisayar, internet, yazıcı ve kitap hizmetinin verildiğini belirten Başkan Hakan Tütüncü, Bu hizmetle evinde bilgisayarı olmayan öğrencilerimizi, ödevlerini internet cafelerde yapma derdinden kurtarıyoruz. Çocuklarımız, bilgi evlerinde, bir eğitmen görevlinin gözetiminde hem ödevlerini yapabilecekler, hem de kitap okuma imkânı bulacaklar.ifadesini kullandı.
Tütüncü, sınıf ziyaretinde bir kız öğrencinin seslendirdiği Fikrimin İnce Gülü şarkısını da beğeniyle dinledi.
Altınova İlköğretim Okulu Müdürü Akın Özkan da, okulun bahçesini asfaltlamasından ve diğer hizmetlerinden dolayı Başkan Tütüncüye plaket takdim ederek teşekkür etti.
İlk uygulama Yeşiltepe Mahallesinde
İlköğretim okulu öğrencilerine, internet ve kitap hizmetinin verildiği projenin pilot uygulaması, Yeşiltepe Mahallesindeki İsmet İnönü Parkında hayata geçti. Parktaki geleneksel mimarideki bir binada hizmet veren Semt Kitaplığı ve Bilgi Evinde, dört bilgisayar ve 1400 adet kitap bulunuyor. Derslerinde çocuklara yardımcı olan bir görevlinin de bulunduğu tesiste, öğrenciler ödevlerini internette araştırmalarının yanı sıra, kütüphaneden de faydalanarak kitap okuyabiliyorlar. Çocuklar, üyelik sistemiyle de kütüphaneden evlerine kitap götürme hizmetinden yararlanabiliyorlar.