Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
Tütüncüden okullara 6.5 milyon liralık destek
14 Nisan 2012, Cumartesi - 23:05Her gün güne farklı bir okulda öğrencilerle birlikte başlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, üç yılda ilçede okullara verdikleri desteğin 6 milyon 500 bin lira maliyette olduğunu söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede eğitim gören ilköğretim okulu öğrencilerinden 3 bin 309unu belediye hizmet binasında ağırladı ve onlara yerel yönetimlerin çalışması hakkında bilgiler verdi. Lise son sınıf öğrencileri içinse üniversite sınavı öncesi motivasyon seminerleri verildi. Başkan Hakan Tütüncü seminerlere bizzat katılarak öğrencilere nasihatlerde bulundu. Tütüncü, şimdide okulları ziyaret ederek hem fiziki yapılarda ki eksikleri inceliyor hem de öğrenci ve öğretmenlerin sorunlarını dinliyor. Son olarak Mustafa Adıyaman İlköğretim Okulunu ziyaret eden Tütüncü, öğretmenler ile birlikte yaptığı kahvaltıda onların sorunlarını ve taleplerini dinledi.
Başkan Tütüncü, yıl sonu etkinliği için yer sıkıntısı yaşadıklarını ifade eden Mustafa Adıyaman İlköğretim Okulu öğretmenlerine, haziran ayında Antalyalıların hizmetine açılacak olan Açık Hava Tiyatrosunu kendilerine tahsis edebileceklerini söyledi. Okul bahçesine bir stant kurarak da yer sıkıntısını giderebileceklerini dile getiren Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak öğrenci ve öğretmenlerin her türlü talebine açık olduklarını kaydetti. Görev süresini geride bıraktığı üç yıl içinde ilçede okulların eksiklerin gidermek adına 6 milyon 500 bin lira gibi bir harcama yaptıklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü, bu rakamın bir ilçe belediyesi için oldukça büyük olduğuna dikkat çekti.
5-6-7 ve 8. sınıfları ziyaret eden Başkan Hakan Tütüncü, öğrenciler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Kepez Belediye Meclis Üyesi Rüştü Pekerinde katıldığı okul ziyaretinde öğrencilerle birlikte sırada oturan Başkan Tütüncü, twitter adresini sınıf tahtasına yazarak, öğrencilere her türlü sorun ve isteklerini kendisiyle paylaşabileceklerini söyledi.
Ziyaretin sonunda okul bahçesinde öğrencilerle birlikte bir süre basketbol atışı yapan Başkan Hakan Tütüncüye , ana sınıf öğrencileri de çiçek takdim etti.