Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
Kepez Şehit Dr Ahmet Belen Parkını güzelleştiriyor
13 Nisan 2012, Cuma - 07:11Kepez Belediyesi, içerisindeki araç gereçleri eskiyen, vatandaşların taleplerini karşılayamayan parkları, tadilat çalışmasıyla beş yıldızlı parklar haline getiriyor.
Tadilat çalışmasıyla 3 yılda 51 parkı güzelleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Düdenbaşı Mahallesinde önceki dönem inşa edilen ve hizmet veremez hale gelen Şehit Dr Ahmet Belen Parkını da yeniliyor. Mahalledeki Demirgül Sitelerinin yanında yer alan 15 dönümlük parktaki, yenileme çalışması, proje hazırlığı, ihale ve yer teslimi süreçlerinin tamamlanmasının ardından başladı. Parkı, şehidin ismine yaraşır hale getirecek olan peyzaj çalışmasının, 150 günde tamamlanması planlanıyor.
Parkta neler olacak
Tadilat çalışması kapsamında eskiyen park mobilyaları, su ve elektrik alt yapısı, yenileriyle değiştirilecek. Alanda yer alan su kanalı da ıslah edilerek, sosyal yaşama dâhil edilecek. Ahşap korkulukların ve ahşap köprülerin yer alacağı kanalın etrafında, oturma alanları oluşturulacak.
Açık hava spor aletlerinin de konulacağı yeşil alana, su havuzu ve oturma alanının yer aldığı mini bir meydan da yapılacak. Çocuk oyun grubunun da bulunacağı park, peyzaj çalışması ile çiçek bahçesi haline getirilecek. Parka, oya ağacı, süs eriği, narenciye ve gülle birlikte mevsimlik çiçekler dikilecek.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde, ilçeye 92 yeni park çalışmasıyla birlikte 1 milyon m2 yeşil alan kazandırıldı.