Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Tütüncü Antalya Kent Konseyinde
11 Nisan 2012, Çarşamba - 20:15Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Semanur Kurt başkanlığında toplanan Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerine Kepezde son üç yıl içinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Başkan Hakan Tütüncü İl Genel Meclis Üyesi Necip Çetinkaya, Kepez Meclis Üyesi Dilaver Tanık ve Büyükşehir Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılmanla birlikte Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt ve konseyin Yörütme Kurulu Üyelerine Kepezde son üç yıl içinde yaptıkları projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
1 milyon metre kare yeşil alan oluşturduk
1960lı yıllarda başlayan göç olgusunun en yoğun Kepez ilçesinde oluştuğunu dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, göreve geldiği ilk günden bu yana tapu ve imar problemine büyük mesai harcadığını ve bugün birçok mahallede bu sorunu çözdüklerini söyledi. Tapu sorununun çözüldüğü mahallelerin şantiye alanına dönüştüğünü ve hızla modern yapılarla örüldüğünü ifade eden Tütüncü, imar düzenlemesiyle de ilçede yeşil doku alanlarını artırdıklarını söyledi. Üç yıl içinde yapılan park ve bahçe çalışmaları sonunda bu gün Kepezde kişi başına düşen yeşil alan miktarını 2,5 metre artırdıklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü toplam yeşil alan miktarını 1 milyon metre kareye çıkardıklarını kaydetti.
Kepez sporun kültürün ve sanatın merkezi
2 bin 500 lisanslı sporcusuyla Antalyanın en büyük spor kulübüne sahip olduklarını belirten Tütüncü, 13 ayrı branşta amatör spor faaliyeti yaptıklarını kaydetti. Bunun yanı sıra kültür ve sanata da büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan Tütüncü Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Çocuk Senfoni ve Çocuk Korusu gibi 4 farklı müzik grubu ile Kepez halkına diledikleri müzik zevkine uygun konserler verdiklerini kaydetti.
70 milyon lirayı aşan 3 proje
Başkan Hakan Tütüncü 10 gün arayla ihalesi yapılan ve yakın gelecekte de temeli atılacak olan Kongre ve Sergi Merkeziyle Kepez Varsak Park projelerinin sadece Kepeze değil Antalyaya prestij kazandıracağını bildirdi. Kongre ve Sergi Merkezinin 40 milyon, Kepez Varsak Parkın 20 milyon lira, geçtiğimiz ay temeli atılan ve haziran ayında da hizmete açılacak olan Açık Hava Tiyatrosunun ise 10 milyon lira değerinde projeler olduğunu ifade eden Tütüncü, bir ilçe belediyesinin boyunu bir hayli aşan projeleri Kepezde hayata geçirdiklerini bildirdi.
Hanımlara ücretsiz spor ve meslek kursları
Başkan Tütüncü, 5 ayrı noktada faaliyet gösteren Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) yla 60ın üzerinde mesleki branşta kurs açtıklarını ve bugüne kadar 10 binin üzerinde kişiye sertifika verdiklerini söyledi. İlçenin farklı bölgelerine tanesi 500 bin liraya mal olan 4 adet çadır tarzı spor salonu yaptıklarını dile getiren Tütüncü, spor çadırlarıyla birlikte 6 ayrı noktada ev hanımlarına her sabah ücretsiz aerobik, step ve pilates yaptırdıklarını kaydetti.
Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, Başkan Tütüncünün anlatımlarından insanların bir çoğunun bihaber olduğunu belirterek, Kepezde son üç yıl içinde yaşanan değişimi büyük bir heyecanla takip ettiklerini bildirdi.
Kepezi anlatma fırsatı veren Kent Konseyi Üyelerine teşekkür eden Başkan Tütüncü, Kepezdeki bu değişimleri yerinde göstermek istediğini belirterek, konseyin üyelerini ilçeye davet etti.