Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
Yeni Mahalle İ.Ona alt yapı desteği
11 Nisan 2012, Çarşamba - 07:22Başkan Hakan Tütüncü, Yeni Mahalle İlköğretim Okulunda, öğrencilerin kötü kokudan şikâyetçi olduğu tuvalet problemini çözdüklerini söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğretmenlerle, yöneticilerle ve öğrencilerle gönül bağı oluşturmak ve talepleri dinlemek amacıyla Yeni Mahalle İlköğretim Okulunu ziyaret etti.
Okul aile birliğinin düzenlediği kahvaltıda, öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Tütüncü, göreve geldiği günden itibaren eğitime büyük ilgi gösterdiğini söyledi.
Bir milletin yarınlara dair en büyük enerjisinin çocuklar ve gençler olduğunun altını çizen Tütüncü, Bu iki enerjiyi çok iyi şekilde değerlendirebilirsek, ülkenin geleceği aydınlık olur. dedi.
Yöneticilerin, sınırsız bir sorumluluk duygusuyla eğitime yaklaşması gerektiğine işaret eden Tütüncü, Okulların bakım ve onarımını yapmak bizim yasal değil ama vicdani bir görevimiz. Çocukların yüzlerinin gülmesi, daha iyi ortamlarda okumaları ve fiziki problemlerinin çözümünü önemsiyoruz. dedi.
Başkan Hakan Tütüncü, Yeni Mahalle İlköğretim Okuluna önemli katkılar yaptıklarına değinerek, öğrencilerin isteği üzerine okulun tuvalet problemini de yeni bir tuvalet inşasıyla çözdüklerini ifade etti.
Başkan Tütüncü, daha sonra sınıflara giderek, öğrencilerle geleceklerine dair sohbet etti.
İlköğretim ve lise öğrencilik yıllarında 80 kişilik sınıflarda okuduklarını, ders kitabı bulamadıklarını hatırlatan Tütüncü, Yeni Mahalle İlköğretim Okulunda öğrencilerimiz 30 kişilik, eğitim olanaklarının iyi olduğu sınıflarda okuyorlar. Eğitim yılı başında ise ders kitapları sıralarının üzerine konuluyor. Eğitim şartlarının çok iyi olduğu bir ortamda okuyan öğrencilerimize ise, vatan için, aileleri için, öğretmenleri için ve kendileri için derslerine çok iyi çalışmak düşüyor.
Okul Müdürü Sadık Topdal da hizmetlerinden ve ziyaretinden dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür etti.