Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
Kültür ve sanat yatırımının temelinde şehirleşme var
10 Nisan 2012, Salı - 20:13Başkan Hakan Tütüncü, ilçe halkının, modern şehrin imkânlarından faydalanması amacıyla kültür, sanat ve sosyal faaliyetleri gerçekleştirdiklerini söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilerle sohbet etmek ve fikirlerini dinlemek amacıyla Yeşilyurt Mahallesindeki Hüsniye Özdilek Ticaret Meslek Lisesini ziyaret etti.
Tütüncü, sohbet toplantısında bir araya geldiği öğrencilerden ilk olarak, okulla ve eğitim süreçleriyle ilgili taleplerini dinledi.
Öğrenciler taleplerini dile getirdi
Öğrenciler, okulun bahçesine üzeri kapalı oturma alanı yapılması, bahçeye çiçek ve ağaç dikilmesi, bilgisayar, kütüphaneye kitap, uygulamalı derslerdeki araç-gereç taleplerini dile getirdiler.
Bahçenin bakım ve onarımını yapacaklarını, kütüphaneye kitap göndereceklerini belirten Tütüncü, araç-gereç eksiğinin giderilmesi konusunda ise okul idaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir çalışma yapacaklarını kaydetti.
Kültür ve sanatın ilham kaynağı
Fikirlerinizden yararlanmak, sizinle sohbet etmek ve sizi dinlemek için okulunuzu ziyaret ettim. diyen Tütüncü, bir öğrencinin, kültür ve sanat etkinlikleri yaparken nereden ilham alıyorsunuz, sorusuna ise şu cevabı verdi: Düzgün bir şehri oluşturmanın yolu sadece güzel yol, park ve bina yapmaktan geçmiyor. Düzgün bir şehri oluşturmanın yolu insanlara şehir hayatı yaşatmaktan geçiyor."
"Kültür, sanat, sportif faaliyetleri ne kadar çok yapabilirseniz, insanlar şehirde yaşadıklarının, şehir hayatı içerisinde olduklarının farkına varırlar. Nisan ayında 32 etkinlik yapıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının, okulların etkinlikleriyle birlikte 1 ayda Kepezde 60a yakın kültür, sanat etkinliği gerçekleşiyor. İstiyorum ki Hüsniye Özdilek Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri hafta sonları, akşamları konserlere, tiyatrolara, sosyal etkinliklere, sportif faaliyetlere kolayca ulaşabilsinler. Ulaşabilirlerse şehirde yaşamanın ayrıcalıklarından istifade edebilirler. Öğrencilerimizin, vatandaşlarımızın çok daha modern bir şehirde yaşaması bizim ilham kaynağımızdır.
Sevgi ve saygı öğüdü
Başkan Tütüncü, öğrencilerden, derslerine planlı ve programlı çalışmalarını, kitap okumalarını, büyük hayaller kurmalarını, öğretmenlerine, anne, babalarına ve topluma karşı sevgi ve saygıda kusur etmemelerini istedi.
Öğrenciler de keyifli sohbetinden ve okula desteklerinden dolayı Tütüncüye teşekkür ettiler.
Ziyarette Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Mehmet Karadeniz de hazır bulundu.